"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nowe wiadomości o Gears of War 0

Stacja MTV postanowiła porozmawiać ze scenarzystą filmu Gears of War, którym jest Chris Morgan, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat całego projektu. Dzięki tej rozmowie dostaliśmy nowe informacje, które na pewno sympatyków filmu ucieszą. Całość ma reżyserować Len Wiseman (Szklana Pułapka 4.0). Niestety projekt jeszcze nie uzyskał ostatecznego zielone światła i prace na planie nie ruszyły.

Screen z gry Gears of War

Scenarzysta Chris Morgan tak powiedział w wywiadzie:

Projekt idzie mocno do przodu. Obecnie rozmawiamy na temat budżetu. Na razie wszystko idzie dobrze, choć boimy się, że dostaniemy zbyt mało pieniędzy. Myślę, że to będzie coś w rodzaju thrillera. Wszystkie rzeczy, jakie chcielibyście wiedzieć wkrótce zostaną ujawnione. Obecnie myślimy nad wyborem obsady, określeniem postaci i tego gdzie będziemy pracować.

Brzmi wszystko dosyć ciekawie i z całej rozmowy wynika, iż Morgan mocno walczy o to, aby film dostał jak największy budżet. Zdecydowanie chce nakręcić coś, co spodoba się zarówno, graczom jak i osobą, które dotychczas nie miały żadnego kontaktu z Gears of War.

Fabuła gry Gears of War rozgrywa się na planecie Sera – podobnej do ziemi. Przez wiele lat mieszkańcy toczyli ze sobą wojnę, której głównym podłożem był konflikt o surowce. W końcu jednak dzięki odkryciu nowego, źródła energii – substancji zwanej immulsion – nastał pokój. Jednak niedługo potem nastąpiło wydarzenie zwane później Emergence Day. Wtedy to spod ziemi wyszły obce istoty zwane Locust i w krótkim czasie zredukowali populację ludzką o 80%. By nie dopuścić do przejęcia planety przez wrogów zjednoczone siły ludzkie zdecydowały się spopielić opanowane miasta za pomocą satelitów. Ci z ludzi, którzy przeżyli, schronili się w miejscach, gdzie ziemia jest zbyt twarda by można było się przez nią przekopać i stamtąd toczą dalszą walkę z Locustami.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…