"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Filmowe plany Call of Duty 0

Szykuje się nam kolejny film na podstawie gry komputerowej. Tym razem Hollywoodzcy producenci chcą zekranizować film na podstawie gry Call of Duty. Dodatkowo pojawiają się pogłoski o możliwej ekranizacji innej gry pt. World of Warcraft. Ciekawe czy szykuje się nam nowa moda na filmy, których akcja dzieje się w czasach II wojny światowej.

Screen z gry Call Of Duty

Do chwili obecnej szefowie firmy, która stworzyła grę komputerową nie chcą rozmawiać z dziennikarzami na temat pojawiających się pogłosek. A pytań na pewno byłoby sporo. Po pierwsze czy w przypadku ekranizacji Call Of Duty również film opowiadałby historię z trzech różnych perspektyw. A może historia skupi się jedynie na amerykańskich żołnierzach?

Wielu analityków spodziewa się, iż ewentualna nowa moda na filmy wojenne będzie zależała od filmu Bękarty wojny Tarantino. Jeśli obraz spodoba się widzom możemy spodziewać się nowych produkcji o II wojnie światowej. Jeśli nie odniesie spodziewanego sukcesu na pewno wielcy producenci dużo ostrożniej będą podchodzili do tematu.

Call of Duty to gra komputerowa z gatunku FPS, wydana na świecie przez Activision 29 października 2003 r. W grze można się wcielić w żołnierzy trzech różnych krajów (Amerykanów, Brytyjczyków lub Sowietów). Gracz wykonuje przeróżne misje, w których akcja dzieje się w czasie II wojny światowej.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

To coś jak kręcić film na podstawie gry, która powstała na podstawie jakiegoś filmu :/ W "Call of Duty" jest mnóstwo scen skopiowanych żywcem z różnych filmów.
Filmy o II Wojnie są potrzebne, jest jeszcze mnóstwo historii, które nie zostały przeniesione do filmu, nic tylko kręcić. Ostatnio coś niedużo produkcji powstaje, ale to się może zmienić. Tylko, żebym nie dożył czasów, w których wojna zostanie pokazana w PG-13, aby tylko więcej zarobić, co się może stać w przypadku takiego "Call of Duty", co praktycznie zniszczyłoby film na starcie.

Proszę czekać…