"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Producenci Terminatora adaptują Dicka 0

W 2007 roku firma Halycon Co. oprócz zakupu praw do ekranizacji Terminatora kupiła również prawa do nakręcenia filmów na podstawie wszystkich nie zaadaptowanych na potrzeby kina książek autorstwa Philipa K. Dicka. Teraz ogłosili, iż przygotowują się do nakręcenia filmu na podstawie powieści pt. Płyńcie łzy moje, rzekł policjant.

Halycon Co.

Film ten ma być pierwszy z całej serii filmów, które bazować będzie na twórczości tego niezwykłego pisarza SF. Po umiarkowanym sukcesie filmu Next z Nicolasem Cage'em (obraz też bazował na powieści Dicka) wydawało się, iż Hollywood wstrzyma się z wszelkimi projektami jakie będą inspirowane jego powieściami. Firma Halycon Co. widzi jednak szansę na zrealizowanie przyzwoitego filmu fantastycznego, który mógłby stać się prawdziwym przebojem.

Płyńcie łzy moje, rzekł policjant (tyt. oryg. ang. Flow My Tears, The Policeman Said) to powieść science fiction napisana w 1970, a pierwszy raz wydana w 1974. Po wojnie domowej w Stanach Zjednoczonych obywatele poddawani są szczegółowej obserwacji przez wszechobecną policję. Znany piosenkarz i gwiazda telewizji Jason Taverner budzi się jednego dnia, w którym nagle okazuje się, że pomimo sławy, nikt go nie rozpoznaje. Co więcej – nie ma przy sobie żadnych dokumentów i nie figuruje w żadnych rejestrach. Zaczyna się nim interesować policja. Ukrywając się przed nią – rozpoczyna zupełnie nowe życie, w którym stara się w ukryciu odnaleźć swoją tożsamość.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…