"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kevin Eastman o Heavy Metal 0

Gdy kilka miesięcy informowaliśmy was o kłótni Davida Finchera ze studiem Paramount o długość filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona nikt nie spodziewał się, że może ona wpłynąć na inny projekt tego reżysera. Otóż do czasu zakończenia konfliktu ze studiem Fincher wstrzymał się z wszelkimi pracami nad animowanym Heavy Metal.

Zdjęcie z magazynu Heavy Metal

Teraz jednak według informacji, jakie ogłosił Kevin Eastman jeden ze współtwórców całego projektu Finchera pracę nad nim rozpoczynają się. Może to oznaczać tylko jedno. Doszło do ugody pomiędzy Paramount a reżyserem.

Projekt pt. Heavy Metal składać się ma z 10 krótkich animowanych historii SF lub fantasy inspirowanych krótkimi historyjkami publikowanymi w magazynie Heavy Metal. Komiksy, które publikował magazyn przepełnione były przemocą i erotyką, która nie wszystkim przypadała do gustu.
Według planu Finchera każdą historię nakręci inny reżyser. Współtwórcami całego pomysłu są również Tim Miller oraz Kevin Eastman.

Ten ostatni w niedawnym wywiadzie powiedział, iż do nakręcenia historyjek animowanych chcą namówić między innymi Zacka Snydera, Gore Verbinskiego i Marka Osborne'a. Oni już wstępnie mieli wyrazić chęć udziału w tej produkcji. Podobno jeszcze trzech innych znanych reżyserów jest gotowych nakręcić swoje historyjki, ale do momentu ostatecznego zakończenia rozmów nie chce zdradzać ich nazwisk.

Okładka magazynu Heavy MetalOkładka magazynu Heavy Metal

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…