"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Co z Terminatorem 5? 0

Szykuje się kolejna batalia sądowa związana z prawami do dystrybucji filmów. Tym razem rzecz dotyczy piątej części cyklu Terminator. Cała sprawa rozbija się o dawny spór sądowy pomiędzy firmą Halycon a MGM. Wtedy chodziło o nieprecyzyjną umowę w sprawie dystrybucji filmów z cyklu Terminator. Kilka lat temu doszło do ugody sądowej, w której to studio MGM otrzymało prawa do dystrybucji wszystkich filmów z serii Terminator.

Terminator

Kiedy rozpoczęto prace nad Terminator: Ocalenie i stało się jasne, iż w roli głównej nie wystąpi Arnold Schwarzenegger studio MGM zdecydowało się zrezygnować z angażu w ten projekt i za darmo przekazują prawa do dystrybucji komuś innemu. Wierzyli, iż obraz bez Schwarzeneggera odniesie klapę.

Teraz, gdy jednak w roli głównej zaangażowano Christiana Bale'a a reżyserem jest McG nad Terminatorem rysuje się bardzo dobra przyszłość. Tym bardziej, iż wszystkie zapowiedzi świadczą o tym, że Terminator: Ocalenie jest pierwszą częścią nowego cyklu. Dlatego też studio Metro-Goldwyn-Mayer wydaje się być zainteresowane dystrybucją części piątej. Na to oczywiście nie zgodzą się Warner Bros i Sony, które obecnie dystrybuują Terminator: Ocalenie.

Warner Bros, które ma prawa do dystrybucji filmu na terenie Stanów Zjednoczonych do tej chwili wydał blisko 50 mln $ na promocję. Z kolei Sony, który będzie odpowiadał za dystrybucję w reszcie świata na promocję nowego terminatora wydał 75 mln $. To ogromne kwoty, które pewnie się zwrócą, ale obie firmy liczyły na dalszą współpracę z serią. Dlatego też mogą chcieć sądownie podważyć prawa MGM.

Co z tego wyniknie? Zobaczymy. Tymczasem premiera czwartej części już 22 maja (w Polsce od 5 czerwca).

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…