Say hello to my little friend ;>

Konfucjusz na pierwszych zdjęciach 0

Pojawiły się pierwsze zdjęcia z najnowszego filmu Hu Mei. Reżyserka-debiutantka opowie historię Konfucjusza, największego chińskiego filozofa. W rolę jednego z kreatorów kultury chińskiej wciela się Chow Yun-Fat.

Konfucjusz

Prawie każdy Chińczyk cytuje jego słynne powiedzenia, ale nie wszyscy potrafią go dostrzec jako zwykłą osobę w codziennym życiu – powiedziała Hu Mei

Obraz trafi do chińskich kin w 60 rocznicę powstania Chińskiej Republiki Ludowej oraz 2,560 urodziny Konfucjusza.

KonfucjuszKonfucjusz

Głównym tematem rozważań Konfucjusza było codzienne życie ludzi i stabilność społeczeństwa. Jego zdaniem podstawowymi cnotami są: humanitaryzm, praworządność, poprawność, mądrość i lojalność. Cnoty te realizują się w pięciu powinnościach, czy też fundamentalnych relacjach społecznych: między panującym i urzędnikiem, ojcem i synem, starszym i młodszym bratem, mężem i żoną oraz między przyjaciółmi. Moralność jednostki i podstawowa rola rodziny jest fundamentem i gwarantem stabilności państwa. Konfucjusz dużą rolę w kształtowaniu ładu społecznego przypisywał wykształceniu, które obejmowało także kwestie ducha i serca.

KonfucjuszKonfucjusz

W filmie zostaną ukazane jego podróże, podczas których trudnił się głoszeniem swoich teorii, a także kilka innych, ważnych dla każdego obywatela Chin, momentów z jego życia.

KonfucjuszKonfucjusz

Budżet produkcji szacowany jest na 22 miliony dolarów. Scenariusz napisał Chan Khan (Trzy Królestwa).

Konfucjusz - plakat z CannesKonfucjusz - plakat z Cannes

Opis: Wikipedia.org

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…