Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Repertuar serialowy na przyszły sezon cz.1 0

W maju, przygody większości naszych serialowych bohaterów albo już się skończyły albo dobiegają końca. Niektóre produkcje zostaną przedłużone, a inne znikną z ramówek bezpowrotnie. Te, których już nie zobaczymy, zostaną zastąpione czymś nowym. Już teraz znamy tytuły tych nowinek i zapraszamy do dokładniejszego zapoznania się z nimi.

PAST LIFE

Czy kiedykolwiek doświadczyliście déjà vu lub spotkaliście kogoś obcego, kto wydał się znajomy? Wierzycie w karmę, przeznaczenie lub miłość od pierwszego wejrzenia?

Scenarzysta David Hudgins (Friday Night Lights) przedstawia nowy serial pt. "Past Life". Produkcja inspirowana jest książką M.J. Rose’a – "The Reincarnationist”. Serial opowiada o grupie detektywów prowadzących dochodzenia dotyczące tego jak nasz stan obecny został ukształtowany przez to kim byliśmy w przeszłości.

DR KATE MCGINN (Kelli Giddish, – All My Children) nie jest zwykłą panią psycholog. Pewna siebie, szczera do bólu i dobrze wykształcona, pracuje dla The Talmadge Center w Nowym Jorku. Jest to światowej sławy instytut zajmujący się badaniami nad duszą. Kiedy bohaterka miała dwadzieścia kilka lat, po doświadczeniach związanych z regresją przeszłego życia, zaczęła wierzyć w reinkarnację. Stosując terapię regresji i wrodzony talent do czytania z ludzi jak z książki, Kate pomaga rozwiązywać tajemnice jej zakłopotanych klientów mających problemy w teraźniejszości, które zostały wywołane przez traumy z przeszłych wcieleń. Kobieta wierzy, że istnieją poziomy świadomości i wytłumaczenia dla ludzkiego zachowania, których nauka nie jest w stanie pojąć. Przyzwyczajona do sceptyków, ale nie przejmując się nimi, Kate jest nieskruszoną zwolenniczką swoich teorii i siłą natury, która maszeruje według własnego rytmu.

Jej partner, PRICE WHATLEY (Nicholas Bishop – Home and Away), to zupełnie inna para kaloszy. Służył w policji Nowego Jorku w wydziale zabójstw. Jest pragmatyczny i cyniczny. Price posiada zranioną duszę, która musi walczyć z żalem i winą za przypadkową śmierć jego żony. Price czuje, że Kate balansuje na granicy nauki. Oboje dzielą ze sobą nieprzewidywalne relacje. Jednak z rzetelnymi umiejętnościami Price’a i zamiłowaniem Kate do nieszablonowego myślenia, razem tworzą onieśmielającą ekipę.

W każdym odcinku Kate i Price wraz z kolegami po fachu ujawniają nowe tajemnice związane z przeszłymi wcieleniami swoich klientów.
DR MALACHI TALMADGE (Richard Schiff, – Prezydencki poker) jest mentorem Kate oraz legendą w dziedzinie badań kognitywistycznych. DR RISHI KARNA (Ravi Patel – Scrubs) , terapeuta z Kalkuty, to nowicjusz w grupie o dziecięcej twarzy. Uwielbia telewizję, kubański jazz i doprowadzanie wszystkich do szału.

Serial wyprodukowany został przez Bonanza Productions Inc. przy współpracy z Warner Bros. Producentami wykonawczymi są David Hudgins oraz Lou Pitt. Ten drugi, odpowiada także za scenariusz. Deran Sarafian (HOUSE, Lost) wyreżyseruje pilota.

ZWIASTUNY:

HUMAN TARGET

Potrzeba odważnego, bezinteresownego człowieka, aby stał się ludzkim celem gotowym ocalić życie osób w niebezpieczeństwie.

Serial powstał na podstawie popularnego komiksu wydawnictwa DC Comics. HUMAN TARGET to produkcja sensacyjna, która skupia się wokół życia CHRISTOPHERA CHANCE’A (Mark Valley, – Fringe), wyjątkowego ochroniarza wynajmowanego na potrzeby prywatne.

Chance ma tylko jeden cel – chronić życie klienta. Kiedy zbliża się zagrożenie, któremu nie można zapobiec "tradycyjnymi" metodami, zostaje wynajęty Chance, którego zadaniem jest bycie niemal zintegrowanym ze swoim klientem stając się ludzkim celem.

Przy każdym zadaniu, Chance jest wspomagany przez partnera w interesach – WINSTONA (Chi McBride, – Pushing Daisies) i najemnika GUERRERO (Jackie Earle Haley, – Watchmen). Bohater staje często na linii ognia i walczy z czasem aby ratować klienta, kiedy przy okazji odkrywa prawdziwe powody swojej misji. Z każdym zagrożeniem ujawnia się fragment mrocznej historii Chance’a. Czy ktokolwiek w ogóle wie, kim jest Chance tak naprawdę? Co mogło spowodować, że chętnie staje się ludzkim celem?

Simon West (Con Air, Lara Croft: Tomb Raider) wyreżyserował pilota serialu.

ZAPOWIEDZI:


BROTHERS

W BROTHERS zagrają Michael Strahan oraz Daryl Mitchell ("Ed", "Veronica’s Closet”).

MIKE TRAINOR (Strahan) z pozoru może wyglądać jako osoba, która osiągnęła wszystko – jest przystojny, bogaty i niedawno odszedł na emeryturę z ligi futbolu amerykańskiego. Mężczyzna wiedzie życie na wysokim poziomie w Nowym Jorku do czasu jednej rozmowy telefonicznej. Kiedy dzwoni jego mama(CCH PounderŚwiat gliniarzy), namawia go, aby wrócił w rodzinne strony do Houston. Mike zdaje sobie sprawę, iż mimo jego życie obrało nowe kierunki, to jego rodzina pozostała niezmienna.

Jego brat,CHILL (Daryl “Chill” Mitchell), którego świat zawalił się po wypadku samochodowym, w wyniku którego jeździ teraz na wózku inwalidzkim, robi co w jego mocy, aby utrzymać dochód ze swojej restauracji. Pomaga mu w tym wspólnik ROSCOE (Colton Dunn, “MADtv”). Dynamika między Mike’iem i Chillem pozostała bez zmian od czasów dzieciństwa. A ich braterska rywalizacja nie opadła z biegiem lat. Gdyby zakończyli swoje sprzeczki, zapomnieli o różnicach, mogliby nauczyć się współpracy i uświadomić sobie, że wzajemnie są swoimi najlepszymi zaletami.

Pomiędzy braćmi stoją ich rodzice. Ojciec, do którego każdy zwraca się "trenerze"(Carl Weathers – Rocky), jest trenerem drużyny futbolowej lokalnej szkoły średniej. Uważa, że to on jest najważniejszy w rodzinie, ale tak naprawdę to warunki dyktuje matka.

Ted Wass wyreżyserował pilota, do którego scenariusz napisał Don Reo.

ZAPOWIEDZI:SONS OF TUCSON

SONS OF TUCSON to komedia rodzinna o trzech braciach, którzy wynajmują czarującego i zarazem krnąbrnego intryganta, aby udawał ich ojca, kiedy ten prawdziwy trafia do więzienia.

To, co zaczyna się jako relacje w interesach, przeradza się w coś znacznie bardziej skomplikowanego i istotnego – rodzina, której jeszcze nigdy nie widzieli.

Bracia znajdują tatę do wynajęcia w pobliskim sklepie sportowym. Jest nim RON SNUFFKIN (Tyler LabineŻniwiarz). Ron będzie musiał wykazać się bogatym wachlarzem umiejętności i sztuczek, kiedy wejdzie w rolę ojca chłopców z rodziny Gundersonów.

ROBBY GUNDERSON (Davis Cleveland – Jak poznałem waszą matkę), ma 8 lat i nie słucha się nikogo. GARY GUNDERSON (Frank Dolce – Doubt), ma 11 lat, jest bystry i ma smykałkę do oszustw jak jego ojciec. BRANDON GUNDERSON (Troy Gentile, Ekipa), ma 13 lat, jest delikatnym wolnym duchem. MAGGIE MORALES (Natalie MartinezSaints & Sinners), to nauczycielka Robby’ego i obiekt westchnień Rona. Przy okazji jest jedyną osobą, która może ustabilizować niesforny kwartet.

SONS OF TUCSON zostanie wyreżyserowane przez trzykrotnego zdobywcę nagrydy Emmy Todda Hollanda . Tommy Dewey i Greg Bratman napisali pilot serialu.

ZAPOWIEDZI:Źrodło: fox.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…