widoczny tu i tam. hasam.

Rozpoczęły się Warsztaty Filmu Animowanego 0

W Legnicy rozpoczęły się Warsztaty Filmu Animowanego. Ponad 40 uczestników będzie pracować, pod okiem znanych animatorów i filmowców. Każdy uczestnik pracujący nad własną etiudą, może zaczerpnąć wiedzy od zawodowcy. Oprócz tego w ramach Letniej Akademii Filmowej można oglądać projekcje klasyki animacji..

Program na celu nauczenie młodych twórców, w jaki sposób robić animacje, jak stworzyć odpowiedni plan do takiej produkcji, a także pomoc w realizowaniu swoich pomysłów w praktyce. Każdy z uczestników nauczy się m.in. kręcenia kamerą cyfrową, tradycyjnego montażu i odpowiedniej obróbki komputerowej.

Mariusz Wilczyński /filmpolski.plMariusz Wilczyński /filmpolski.pl

Wykłady poprowadzą znani reżyserzy i twórcy filmów animowany: Witold Giersz („Proszę słonia”), Tadeusz Wilkosz (twórca kultowej postaci Colargola) i Stanisław Lenartowicz.

W tym roku tematem przewodnim spotkań będzie „Telewizja”. W związku z hasłem na imprezę został zaproszony Mariusz Wilczyński, autora filmów animowanych dla telewizji i oprawy graficznej dla TVP Kultura.

Niektórzy uczestnicy mają 11 lat, a najstarsi 25. Każdy z nich na takich samych zasadach może się uczyć sztuki animacji od mistrzów, a także pracować na sprzętach tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…