Say hello to my little friend ;>

Operacja Dunaj i Enen na zdjęciach 0

Dzięki uprzejmości Monolith Films mamy możliwość zaprezentowania Wam zdjęć z filmów Operacja Dunaj i Enen. Pierwszy z nich trafi na nasze ekrany 7 sierpnia, a drugi niecały miesiąc później, 4 września.

Operacja Dunaj

Operacja Operacja Operacja Operacja Operacja Operacja

ZOBACZ GALERIĘ FILMU

Operacja "Dunaj" to polsko-czeska produkcja w reżyserii Jacka Głomba i "pod specjalnym nadzorem" Jiriego Menzla, który nie tylko zagrał jedną z głównych ról, ale był też opiekunem artystycznym obrazu. Na ekranie pojawią się Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Zbigniew Zamachowski oraz wspomniany już Jiri Menzel – zdobywca Oscara, jeden z najsłynniejszych czeskich reżyserów i aktorów.

FABUŁA

W sierpniu 1968 roku, podczas inwazji (zdaniem niektórych “przyjacielskiej” interwencji) wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację zaginęła “Biedroneczka” – wysłużony polski czołg. To wydarzyło się naprawdę. Dalsze zabawne losy bohaterów filmu nie mają już żadnego przełożenia w faktach. Załoga gubi drogę, a jakby tego było mało – "parkuje" w niespodziewanym miejscu…Czy czterej pancerni wykonają zadanie? Czy polegną w starciu z niechęcią czeskich „przyjaciół” i urodą czeskich dziewcząt?

EnenEnenEnenEnenEnenEnen

ZOBACZ GALERIĘ FILMU

Enen to najnowszy film Feliksa Falka (Komornik, Samowolka). W rolach głównych: Borys Szyc, Krzysztof Stroiński (Rysa, Lekcje pana Kuki), Magdalena Walach (Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową) oraz Grzegorz Wolf (Generał Nil).

FABUŁA

W trakcie prac porządkowych we wrocławskim szpitalu, zniszczonym podczas powodzi, młody lekarz (Borys Szyc) zauważa, że dokumenty jednego z pacjentów (Grzegorz Wolf) przepadły bez śladu. Pacjent sam nie jest w stanie z nikim się porozumieć, nie reaguje na próby kontaktu. Lekarz postanawia zastosować wobec tajemniczego pacjenta terapię, która pozwoli odkryć jego tożsamość. W dodatku sam, niby detektyw, rozpoczyna prywatne śledztwo, które ma doprowadzić do wyjaśnienia zagadki. Nawet nie podejrzewa, że prawda, którą odkryje, może zagrozić życiu innych ludzi.

Pozostałe filmy, które Monolith wprowadzi do naszych kin:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…