"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Więcej o planach Marvel Studios 0

Stowarzyszenie Producentów Amerykańskich w minioną niedzielę zorganizowało spotkanie dziennikarzy z szefem produkcji studia Marvel, Kevinem Feige, który miał omówić kilka kwestii dotyczących najbliższych planów tego studia. Dzięki temu dowiedzieliśmy się sporo nowych informacji na temat ważnych produkcji studia Marvel. Wszystkich fanów komiksów zapraszamy do przeczytania tych informacji.

Logo studia Marvel

UWAGA !! MOŻLIWE SPOILERY !! !!

W pierwszej części rozmowy Kevin Feige odniósł się do historii firmy. I tak działa ona nieprzerwanie od 1939 roku (wtedy jako wydawca komiksów). Największy kryzys dopadł ją w 1997 roku po premierze Batman i Robin, który uznano za największy niewypał w historii ekranizacji komiksów. Od tego momentu w firmie doszło do wielu zmian, które miały zmienić postrzeganie ekranizacji komiksów. I właśnie kryzys związany z nieudaną ekranizacją przyniósł nam powstanie studia Marvel.

Teraz przejdźmy do ciekawszych rzeczy, czyli planów filmowych studia. Z informacji, jakie podał Feige w Iron Man 2 ma być o wiele więcej scenek humorystycznych niż w części pierwszej, ale nie na tyle dużo, aby nie przesadzić. Na pewno pojawi się o więcej ciekawych postaci, które spodobają się widzom. Odniósł się również do plotek odnośnie udziału Scarlett Johansson w tej produkcji i jej roli Czarnej wdowy. Jej postać będzie miała "dwie strony". Początkowo pracować będzie jako asystentka Tony’ego Starka a dopiero po pewnym wydarzeniu ujawni swoją "mroczną naturę". Oznacza to mniej więcej tyle, iż ostatecznie zdradzi Starka. Dyplomatycznie również przemilczał pytanie czy to prawda, iż aktorka podpisała kontrakt na udział w kolejnych częściach mówiąc, że wypowiadać się będzie tylko do Iron Man 2.

Feige potwierdził również, iż Chris Hemsworth i Tom Hiddleston podpisali kontrakt na udział w filmie Thor. Na razie wiadomo, iż trwają prace nad scenariuszem filmu i ustalaniem, kto będzie głównym przeciwnikiem głównego bohatera. Szef produkcji Marvela przyznał, iż nie jest łatwo wybrać odpowiednią postać, która nie tylko byłaby na odpowiednim poziomie, ale również zapewniła sporą rozrywkę widzów.

Kolejnym filmem, o którym nieco więcej się dowiedzieliśmy jest informacja, o The First Avenger: Captain America. Z tego spotkania można wywnioskować, iż akcja skupiać się będzie na autentycznej historii z komiksu, czyli momentu II wojny światowej. Potwierdzono również, iż za reżyserię odpowiadać będzie Joe Johnston. Ma to być najważniejszy projekt w jego karierze.

Kevin Feige powiedział również, iż Edgar Wright pracuje obecnie nad pisaniem pierwszej wersji scenariusza do filmu pt. Ant-Man. Ostateczna wersja powstanie jednak w momencie, kiedy skończy on pracę nad Scott Pilgrim vs. The World.

I na koniec jedyna niewiadoma. Szef produkcji Marvela nie chciał zdradzić czy studio przygotowuje jakiś film z o przygodach Nicka Fury’ego. Niemniej jednak istnieje taka szansa ze względu na kontrakt Samuela L. Jacksona, który mówi o 9 filmach studia Marvel, w których wystąpi.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…