Say hello to my little friend ;>

Franco w roli Allena Ginsberga. Jest zdjęcie! 0

Pojawiło się pierwsze zdjęcie z biograficznego dramatu Howl, który został poświęcony życiu i twórczości Allena Ginsberga. Obraz reżyseruje duet Rob Epstein i Jeffrey Friedman, którzy napisali również scenariusz.

Allen Ginsberg

W rolę Allena Ginsberga wciela się James Franco. Na poniższym zdjęciu widzimy również Aarona Tveita, który gra Petera Orlovskiego, przyjaciela, z którym poeta pozostał w homoseksualnym związku przez prawie 40 lat.

Oryginalne zdjęcie Allena Ginsberga i Petera OrlovskiegoOryginalne zdjęcie Allena Ginsberga i Petera Orlovskiego
Zdjęcie z filmu HowlZdjęcie z filmu Howl

Allen Ginsberg to jedna z najważniejszych postaci kultury amerykańskiej oraz lider ruchu artystycznego określanego Beat Generation. Poezja Ginsberga wyrażała bunt przeciwko ustalonemu porządkowi społecznemu, i zakłamaniu cywilizacji Stanów Zjednoczonych oraz masowości. Jego teksty przesycone były ideami anarchizmu i rewolucji seksualnej. Poeta wygłaszał częste muzyczne recytacje swoich wierszy z udziałem takich artystów jak Bob Dylan, Grateful Dead czy Paul McCartney.

Oryginalne zdjęcie Allena GinsbergaOryginalne zdjęcie Allena Ginsberga

Historia opowiadania w filmie zaczyna się w roku 1956, gdy Ginsberg wydaje swoje największe dzieło "Skowyt (Howl) i inne wiersze". Po pierwszej publikacji wytoczono mu proces, a tekst chciano poddać cenzurze ze względu na zawarte w nim "obsceniczne treści".

Obraz ma być gotowy w 2010 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…