widoczny tu i tam. hasam.

Dobiegł końca OFF/ON 0

Zakończył się 3. Europejski Tydzień Filmowy OFF/ON w Warszawie. Grand Prix otrzymała etiuda „Ostatnia stacja” w reżyserii Tomka Piecha pokonując w rywalizacji ponad 60 innych produkcji krótkometrażowych z całej Europy.

Pierwszą nagrodę otrzymał Szwed Gorki Glaser-Muller i jego film „Dziewczyna z kamerą video”, zaraz za nim uplasowali się Anette Jung i G. Duschber i ich produkcja „Bajka o sercu i oku”. Trzecie miejsce przypadło Polce Iwonie Siekierzyńskie za „Obcego”.

Ilona Łebkowska w czasie warsztatów scenariusza /offon.orgIlona Łebkowska w czasie warsztatów scenariusza /offon.org

Jury przyznało dodatkowo nagrodę specjalną, poza konkurencją Wojciechowi Kasperskiemu za film ?Nasiona?. Nie jest to pierwsza nagroda dla tej produkcji. Obraz zdobył już m.in. Złotego Lajkonika w Krakowie i Sterling Award w Waszyngtonie.

Jury przyznało jeszcze wyróżnienia dla tj. filmów jak „Odpływ”, „Szczęśliwi, razem, teraz”, „Kolor wschodu słońca”, „Sezon na kaczki”, „Ślepe cienie” i „Landryneczka”.

Ostatniego dnia odbyły się koncerty szkoły Dj’ów, pokazy taneczne i wiele, wiele innych atrakcji. Jak obiecywano, odbył się pokaz premierowy filmu krótkometrażowego „Flow of Europe” i wspólna praca uczestników Maratonu fotograficznego „24 Klatki na Dobę”. Ostatni dzień 3. Europejskiego Tygodnia Filmowego OFF/ON zakończył się pokazem legendarnego filmu fabularnego, obsypanego nagrodami Cinema Paradiso w reżyserii Giuseppe Tornatore.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…