Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Zobacz poruszający trailer Occupation 0

Occupation to nowy mini-serial produkcji BBC1 traktujący o wojnie w Iraku. Wszystkie trzy odcinki zostaną nadane dzień po dniu, od dzisiaj począwszy.

Stephen Graham, Warren Brown oraz James Nesbitt

Occupation śledzi życie trzech brytyjskich żołnierzy począwszy od inwazji w Basrze w marcu 2003 roku do dnia dzisiejszego.

Historia inspirowana faktami ujawnia jak zmieniło się życie trójki bohaterów przez ich doświadczenia w Iraku.

Akcja osadzona jest w Basrze i ukazuje osobistą podróż przyjaciół żołnierzy z tej samej jednostki. Każdy z nich jest zainspirowany Basra z innego powodu. Jeden ze względu na korzyści finansowe, drugi poprzez miłość, a trzeci wierzy, że ich misja pomoże odbudować kraj.

Serial zgłębia różne marzenia, które nie tylko definiują życie, ale zarówno wojnę, zawód żołnierza jak i okupację Iraku. Drugim planem akcji jest przemoc na tle różnic religijnych zalewana miliardami dolarów z Stanów Zjednoczonych, co tworzy niebywałą okazję dla prywatnych firm wojskowych.

Reżyser obrazu, Peter Bowker, mówi, że jego dzieło to opowieść o trzech mężczyznach zjednanych w walce, ale rozdartych wewnętrznie, kiedy doświadczają następstw wojny.

W rolach głównych: James Nesbitt (Krwawa niedziela, Jekyll), Stephen Graham (Wrogowie publiczni, Przekręt) oraz Warren Brown (Spooks: Code 9, W domu zombie).

ZWIASTUN:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…