Tonight is the night.

Twórczyni Persepolis o sytuacji w jej kraju 0

Autorka słynnego komiksu i filmu Persepolis, Marjane Satrapi, oraz irański reżyser Mohsen Makhmalbaf, przedstawiali w Europejskim Parlamencie dokumenty, które mają dowodzić fałszerstwa wyborczego w Iranie. Według danych artystów "zwycięzca" wyborów prezydenckich Mahmud Ahmadineżad zdobył 12, a nie jak podaje się oficjalnie 65 procent głosów.

Marjane Satrapi

Ahmadineżad zdobył tylko 12 procent głosów, nie 65

powiedziała Marjane Satrapi na konferencji prasowej, przekazując dokumenty europejskiej Partii Zielonych. Autorka komiksu i filmu Persepolis cytowała na konferencji prasowej list od irańskiego MSW do Musawiego, w którym poinformowano go że zdobył blisko 20 mln głosów i tym samym zwyciężył w wyborach. Gdy dwie godziny później kończył swoje przemówienie wyborcze, do jego mieszkania weszli dowódcy armii.

Powiedzieli mu, że jego zielona rewolucja nie może dojść do skutku.

Makhmalbaf, który jest rzecznikiem Mir-Husajna Musawiego (kontrkandydata Ahmadinedżada w wyborach) nazwał zwycięstwo Ahmadineżada "zamachem stanu" i zaapelował do społeczności międzynarodowej o nie uznawanie wyniku wyborów.

Wyjaśnił, że z Teheranu dzwonił do niego Musawi i poprosił, żeby poinformował świat o tym, co naprawdę dzieje się w Iranie.

To, co zaszło, to nie fałszerstwo wyborcze – to zamach stanu.

powiedział na konferencji Makhmalbaf.

Źródło: Gazeta.pl

Źrodło: Gazeta Wyborcza

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…