Bajkowe szkice 'Alicji w Krainie...'

Alicja w Krainie Czarów

(AKTUALIZACJA) USA Today zaprezentowało kolejne szkice koncepcyjne do Alicji w Krainie Czarów. Światowa premiera zapowiadana jest na 5 marca 2010.

Tim Burton swoje wizjonerskie dzieło oparł na popularnej książce Lewisa Carrolla. Alicja podążając za białym królikiem, wpada do dziury która prowadzi do Krainy Czarów. Tam rozpoczyna wędrówkę po niezwykłym, ciekawym i czasem bardzo dziwacznym świecie. Spotyka zarówno przyjazne jak i wrogie postacie, by ostatecznie skonfrontować się z surową Królową Kier.

Na poniższych zdjęciach widzimy kolejno: Johnny'ego Deppa pod postacią Szalonego Kapelusznika, Helene Bonham Carter jako Królowa Kier, oraz Anne Hathaway jako Biała Królowa.

Zwariowany KapelusznikZwariowany KapelusznikKrólowa KierKrólowa KierBiała KrólowaBiała Królowa

Poniżej zobaczycie dwa szkice koncepcyjne. Pierwszy z nich przedstawia Alicję (Mia Wasikowska), udającą się do ogrodu pełnego wielkich grzybów, na drugim widzimy naszą bohaterkę prowadzoną przez Białego Królika.

Alicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie Czarów

Obsada wygląda następująco: Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Michael Sheen, Matt Lucas, Crispin Glover, Stephen Fry i Alan Rickman. Tytułową bohaterkę zagra australijska aktorka polskiego pochodzenia, Mia Wasikowska.

AKTUALIZACJA:

Tweedledee i TweedledumTweedledee i TweedledumAlicjaAlicja

Pojawiły się dwa kolejne szkice. Na pierwszym widzimy Matta Lucasa jako Tweedledee i Tweedledum, a drugi przedstawia główną bohaterkę, Alicję (Mia Wasikowska).

Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>