Say hello to my little friend ;>

Bajkowe szkice 'Alicji w Krainie...' 0

(AKTUALIZACJA) USA Today zaprezentowało kolejne szkice koncepcyjne do Alicji w Krainie Czarów. Światowa premiera zapowiadana jest na 5 marca 2010.

Alicja w Krainie Czarów

Tim Burton swoje wizjonerskie dzieło oparł na popularnej książce Lewisa Carrolla. Alicja podążając za białym królikiem, wpada do dziury która prowadzi do Krainy Czarów. Tam rozpoczyna wędrówkę po niezwykłym, ciekawym i czasem bardzo dziwacznym świecie. Spotyka zarówno przyjazne jak i wrogie postacie, by ostatecznie skonfrontować się z surową Królową Kier.

Na poniższych zdjęciach widzimy kolejno: Johnny'ego Deppa pod postacią Szalonego Kapelusznika, Helene Bonham Carter jako Królowa Kier, oraz Anne Hathaway jako Biała Królowa.

Zwariowany KapelusznikZwariowany KapelusznikKrólowa KierKrólowa KierBiała KrólowaBiała Królowa

Poniżej zobaczycie dwa szkice koncepcyjne. Pierwszy z nich przedstawia Alicję (Mia Wasikowska), udającą się do ogrodu pełnego wielkich grzybów, na drugim widzimy naszą bohaterkę prowadzoną przez Białego Królika.

Alicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie Czarów

Obsada wygląda następująco: Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Michael Sheen, Matt Lucas, Crispin Glover, Stephen Fry i Alan Rickman. Tytułową bohaterkę zagra australijska aktorka polskiego pochodzenia, Mia Wasikowska.

AKTUALIZACJA:

Tweedledee i TweedledumTweedledee i TweedledumAlicjaAlicja

Pojawiły się dwa kolejne szkice. Na pierwszym widzimy Matta Lucasa jako Tweedledee i Tweedledum, a drugi przedstawia główną bohaterkę, Alicję (Mia Wasikowska).
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Avatar square 200x200
Adam Siennica 2009-06-23

No nie, animacja nie jest, ale film ma być w 3-D :)

Ronaldinho 2009-06-22

Chyba jednak to nie jest animacja, montion-capture będzie, ale dla fantastycznych postaci jak Golum we "Władcy pierścieni". Dziwne, bo byłem przekonany, że robią animacje. Coś mi się faktycznie pomieszało :)

Quagmire 2009-06-22

a na pewno jest robiony jako animacja? bo chyba coś przeoczyłem, albo pomieszało Ci się Ronaldinho z Opowieścią Wigilijną Zemeckisa

FreeZe 2009-06-22

Zapowiada się naprawdę dobre kino z dosyć mrocznym klimatem (wnioskuję to z concept artów). Anne Hathaway rzeczywiście jakoś dziwnie wygląda, te barwy nie współgrają ze sobą

Ronaldinho 2009-06-22

Ciekaw jestem po co montion-capture, chyba tylko po to, żeby łatwiej było. Ten film przepięknie by wyglądał, co widać po szkicach, gdyby nie był robiony jako animacja. Jednakże nie wątpię, że film będzie bardzo dobry, osadzony w bajkowym świecie i klimacie Tima Burtona.

Proszę czekać…