Say hello to my little friend ;>

Pierwsze zdjęcia z Białej Wstążki i Galerianek! 0

Pojawiły się zdjęcia promocyjne do filmów Biała wstążka i Galerianki. Pierwszy z nich to najnowsze dzieło nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes Michaela Haneke (Funny games, Ukryte, Pianistka). Drugi obraz to laureat głównej nagrody na festiwalu „Młodzi i film”.

Galerianki: fot. Hanna Polak/dystr. Monolith Plus

GALERIANKI

Galerianki: fot. Hanna Polak/dystr. Monolith PlusGalerianki: fot. Hanna Polak/dystr. Monolith Plus

(Kliknij obrazek, by przejść do galerii)

Najlepszy debiut filmowy 2009 (Nagroda Główna "Wielki Jantar 2009" na 28. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") to długometrażowa wersja wielokrotnie nagradzanej etiudy autorstwa Katarzyny Rosłaniec (m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni).

Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest O.S.T.R., zwany Ostrym – jeden z najlepszych raperów w Polsce, producent muzyczny, kompozytor i skrzypek, trzykrotny zdobywca Złotej płyty, laureat nagrody Fryderyka 2008, w 2004 roku nominowany do Paszportów Polityki.

Galerie handlowe – współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami – czasami jest to tylko zwykła, różowa opaska do włosów. Wkrótce do grupy koleżanek dołącza nowa dziewczyna – Alicja. Początkowo czuje się wyobcowana, ale już wkrótce zaczyna się do nich upodabniać. Między Alicją i Mileną zaczyna tworzyć się silna więź. W tym samym czasie w Alicji zakochuje się jej rówieśnik – Michał. Dla Mileny chłopak stanie się rywalem.

Miłość w naszych czasach nie istnieje, trzeba robić melanż i się nie przyzwyczajać, nie? – Milena

Premiera odbędzie się 25 września 2009 roku.

BIAŁA WSTĄŻKA

Biała wstążkaBiała wstążka

(Kliknij obrazek, by przejść do galerii)

Zdobywca ZŁOTEJ PALMY na MFF Cannes 2009! W filmie wystąpili: Ulrich Tukur (Życie na podsłuchu), Susanne Lothar (Pianistka), Burghart Klaussner (Lektor).

Na rok przed I wojną światową seria niewyjaśnionych wydarzeń zakłóca spokojne życie na jednej z niemieckich wsi. Jadący konno lekarz potyka się o rozpiętą w poprzek drogi linę, pobliska stodoła staje w płomieniach, dwójka dzieci zostaje uprowadzona i poddana torturom. Wszystko wskazuje na wykonywanie przez kogoś rytualnych kar. Nauczyciel miejscowej szkoły obserwuje rozwój wydarzeń, aby wkrótce poznać przerażającą prawdę.

Dystrybutor Monolith Plus film wprowadzi do naszych kin 13 listopada br.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Czudi

biała wstążka – nie wiem czy zdjęcie reżysera pasuje do kategorii: "z planu";)

Proszę czekać…