Say hello to my little friend ;>

Oscary: 10 filmów w kategorii 'Najlepszy Film' 0

Począwszy od najbliższych oscarowych nominacji, o miano najlepszego filmu powalczy aż dziesięć obrazów. Wynika to z nowych zmian, jakie Amerykańska Akademia Filmowa wprowadziła do oscarowego regulaminu .

Oscary

Sid Ganis, prezes Amerykańskiej Akademii Filmowej, poinformował, że zmiany te mają na celu umożliwienie większej ilości wartościowych produkcji zdobycie tego najważniejszego wyróżnienia jakie może spotkać twórców nagrodzonego dzieła.

Dzięki takiej zmianie nagrodę za Najlepszy Film będą mogły otrzymywać również dokumenty, animacje, filmy zagraniczne, a także komedie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Quagmire

jak na razie sądzę, że kategoria najlepszy film mocno straci na wartości, im mniej filmów nominowanych tym większe prestiż, wyjątkowość nominacji, a tak mamy zagranie dla podniesienia oglądalności gali

Trophy

W ogóle Oscary tracą na wartości :-)

Darth_Artur

Ale z drugiej strony nominacja do oscara straci na wartości.

Trophy

Ciekawa ta zmiana. Przynajmniej więcej filmów będzie miało szansę na Oscara. Ale im więcej nominacji, tym trudniej wybrać ten właściwy.

piwo_war

Bardzo mi się podoba, że filmy zagraniczne będą miały możliwość powalczyć o ten tytuł. Do tej pory była dla nich osobna kategoria. A w końcu czy takie filmy są gorsze od anglojęzycznych? Oczywiście że nie (w niektórych przypadkach) :)

Proszę czekać…