Zak Penn mówi o ciągłości The Avengers

Zak Penn

Zak Penn już od dawna kojarzony jest z ekranizacją komiksów Marvel, Avengers, ale dopiero teraz zaczyna, choćby tylko zdawkowo, wypowiadać się na temat tej produkcji.

Ostatnio, podczas Los Angeles Film Festival, scenarzysta wypowiedział się na temat największego problemu w całym projekcie – ciągłości.

Penn pracował wcześniej przy filmie X-Men: Ostatni bastion i już wtedy chciał dołączyć do niego innych bohaterów komiksowych, ale nie wydało na to zgody studio FOX. Jednak Marvel wykazuje się w tej gestii zupełnie innym podejściem, co widać po fakcie, że filmy takie jak Iron Man, Thor czy Captain America: Pierwsze starcie wejdą do kin przed planowaną premierą Avengers.

Dlatego też należy się spodziewać, że ten ostatni film będzie efektywnie wielką produkcją typu crossover, a więc taką, w której spotkają się bohaterowie innych, oddzielnych produkcji.

W chwili obecnej twórcy filmu mają zamiar spotkać się i przedyskutować losy wszystkich postaci tak, aby mogły one spotkać się ze sobą w ramach jednej wielkiej logicznej ciągłości.

Pomysł z pewnością ciekawy, miejmy tylko nadzieję, że twórcom uda się to wszystko poskładać w taki sposób, aby pozostało to zrozumiałe dla widza.