http://vimeo.com/mironkundzicz

Nolan trochę o swoich nowych projektach 1

Reżyser i scenarzysta Christopher Nolan, opowiedział ostatnio o swoich nowych projektach The Prestige, oraz The Dark Knight, sequelu Batmana – Początek.

Pierwszy film opowiada o strachu i cienkiej linii pomiędzy zemstą i sprawiedliwością, ale Nolan powiedział, że jest też o walce z przeciwnościami losu. Jak złe muszą być wcześniej rzeczy, żeby potem przyszły dobre.

Christopher Nolan / us.ent4.yimg.comChristopher Nolan / us.ent4.yimg.com

Zasugerował, że tytuł odgrywa bardzo ważną rolę. Tytuł został wybrany specjalnie. Jest ważny dla zrozumienia filmu.

Powiedział też parę słów o postaci Jokera w The Dark Knight. Skupię się na wizji Jokera z komiksu Zabójczy Żart, ale będę też czerpał wizję, z dwóch pierwszych komiksów, w których pojawiał się Joker. Jeśli popatrzy się na to, skąd Joker się wziął, można zobaczyć, że bardzo pasuje do tego, co robimy i chcemy zrobić.

Fani, którzy obawiali się, jakiego Jokera stworzy Nolan, mogą być spokojni. Nie będzie to taki wesoły typ, jak postać Jacka Nicholsona. Patrząc na dwie pierwsze historie z Jokerem, był on poprostu seryjnym zabójca, który zostawiał swoje ofiary z uśmiechem na ustach. Dopiero potem jego postać zmieniła się w trochę bardziej komiczną i bawiącą się z ludźmi.

Zabójczy Żart jest znany z tego, że historia powstania Jokera, zostaje wpleciona w historię główną, w której Joker, stara się wszelkimi sposobami, doprowadzić do szaleństwa komisarza Gordona. Jednym ze sposobów jest postrzelenie jego córki Barbary (Batgirl) i zostawienie jej z paraliżem nóg.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…