Ekranizacja Władcy Wiatru potrwa 6 lat

Last Airbender - Komiks

Producent Ostatniego Władcy Wiatru, Frank Marshall w udzielonym ostatnio wywiadzie, powiedział że filmowa trylogia, którą realizują nie będzie kręcona w stylu Władcy pierścieni, czyli jednocześnie. Filmy będą powstawać jeden po drugim. M. Night Shyamalan wciąż pracuje nad scenariuszem 'dwójki'. Marshall dodał też, że w następnych dwóch filmach planują wykorzystać scenografię użytą w pierwszej części.

Planujemy użycie scenografii, statków i różnych przedmiotów charakterystycznych dla danych narodów z tego filmu w jego sequelach. Nie ma na co czekać. I tak mamy już za mało czasu. Night skończy ten film, później kolejny scenariusz, a następnie zabierzemy się za drugą część. Przypuszczam, że zajmie nam to około sześciu lat.

Producent poinformował również, że w filmie zobaczymy tak lubiane postacie zwierzęce jak Appa (latający bizon) i Momo.

M. Night Shyamalan na swoim blogu napisał ostatnio, że postara się zmierzyć z głębszymi wartościami historii o Władcy Wiatru.

Ostatni Władca Wiatru zabawnym filmem, bardzo przyjemną propozycją na lato. Ale w głębi będzie to swojego rodzaju rozważanie nad problemem ludobójstwa, balansem, naszą relacją z planetą oraz podobnymi sprawami, którymi się interesuje .Skojarzycie je, jeżeli oglądaliście moje poprzednie filmy. To będzie ważny obraz.


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>