Aktorski serial Gwiezdne Wojny w produkcji?!

Gwiezdne Wojny

Australijska strona SCI FI TV powołując się na kilka niezależnych źródeł poinformowała, że oficjalnie rozpoczęła się produkcja aktorskiego serialu osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen. Projekt ten krąży nad nami już od ponad dwóch lat, a ostatnio jego realizację przerwał strajk scenarzystów.

George Lucas, który oczywiście będzie głównym producentem i ‘zwierzchnikiem’ tego przedsięwzięcia, już wcześniej mówił, że planuje nakręcić co najmniej 100 odcinków. Lucas to jak widzi realizację tego projektu porównywał do Deadwood połączonego z Rodziną Soprano i na dodatek osadzonego w kosmosie. Fabuła ma skupić się na rosnącym w potęgę Imperium, a cała historia ma zostać umiejscowiony gdzieś pomiędzy Zemstą Sithów a Nową nadzieją. Do swoich ról (epizodycznych) mają rzekomo powrócić aktorzy znani nam z ostatnich trzech filmów.

Lucas zapowiada też, że zamierza zrealizować cały pierwszy sezon za jednym zamachem. Zdjęcia mają zostać w całości nakręcone na terenach Australii. Wciąż nie wiadomo, która stacja podejmie się (jeżeli seria powstanie) emisji serialowego Star Wars.


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>