Say hello to my little friend ;>

Aktorski serial Gwiezdne Wojny w produkcji?! 0

Australijska strona SCI FI TV powołując się na kilka niezależnych źródeł poinformowała, że oficjalnie rozpoczęła się produkcja aktorskiego serialu osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen. Projekt ten krąży nad nami już od ponad dwóch lat, a ostatnio jego realizację przerwał strajk scenarzystów.

Gwiezdne Wojny

George Lucas, który oczywiście będzie głównym producentem i ‘zwierzchnikiem’ tego przedsięwzięcia, już wcześniej mówił, że planuje nakręcić co najmniej 100 odcinków. Lucas to jak widzi realizację tego projektu porównywał do Deadwood połączonego z Rodziną Soprano i na dodatek osadzonego w kosmosie. Fabuła ma skupić się na rosnącym w potęgę Imperium, a cała historia ma zostać umiejscowiony gdzieś pomiędzy Zemstą Sithów a Nową nadzieją. Do swoich ról (epizodycznych) mają rzekomo powrócić aktorzy znani nam z ostatnich trzech filmów.

Lucas zapowiada też, że zamierza zrealizować cały pierwszy sezon za jednym zamachem. Zdjęcia mają zostać w całości nakręcone na terenach Australii. Wciąż nie wiadomo, która stacja podejmie się (jeżeli seria powstanie) emisji serialowego Star Wars.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Quagmire

Po przygodach Kevina Smitha z Supermanem jestem ciekaw jak długo wytrzyma on przy tym projekcie…Pytaniem jest też czy telewizyjny budżet wytrzyma przedstawienie świata Gwiezdnych Wojen, choć może to się skończyć powrotem do wizualnego stylu starych części niż bajkowego przepychu nowej trylogii, co dla mnie byłoby wielkim plusem

Adam_Siennica

Ten cytat z porównaniem do Deadwood i Soprano jest trochę na wyrost i nie do końca prawdziwy, ale tak czy siak – z tego, co mówił producent, Rick McCallum serial ma iść w bardziej poważną, mroczną stronę – bardziej dojrzałą niż którykolwiek z sześciu filmów.
George Lucas jest tylko producentem wykonawczym i "prawdopodobnie" wyreżyseruje pilot, ale raczej skupi się tylko na produkcji i byciu zwierzchnikiem. Poza utalentowanymi scenarzystami z Australii, mówiło się głośno, że Kevin Smith ma wziąć aktywny udział w projekcie, jako aktywny fan gwiezdnej sagi.
Całość ma być pokazana z punktu widzenia przemytników, tak kiedyś mówiono – czyli mroczny, podziemny świat przestępczy gwiezdnych wojen – pewnie Huttowie, no i musowo organizacja Czarnego Słońca i to wszystko na tle rozrastającego się Imperium. Pozostaje tylko czekać i odliczać sekundy do premiery :)

Darth_Artur

Ten człowiek mnie z dnia na dzień coraz bardziej załamuje.

Ronaldinho

Gdyby za serial by się wzięło HBO byłoby to z pewnością coś megawypasionego. Z rąk tej stacji nie wyszedł żaden dobry serial, wszystkie, które widziałem, były co najmniej bardzo dobre.
Sam pomysł aktorskiego serialu mi się podoba, a tak przy okazji chyba tylko tego brakuje, aby Gwiezdne Wojny zaliczyły każde rozrywkowe medium.
Ciekawe tylko w jakim kierunku chce pójść Lucas, bardziej poważnej historii w stylu Starej Trylogii, czy w kierunku: kolorowo i żeby podobało się dzieciom, jak Mroczne Widmo.

Proszę czekać…