Hmmm... Przede wszystkim kolekcjonuje polskie wydania DVD... Chce sie dzielic z wami moimi spostrzezeniami dotyczacymi jakosci tych wydan, bede was informowal co, jak i kiedy... Ocenial menu, dodatki i wszystko co polscy dystrybutorzy dodali od siebie... Byc moze rubryka Premier DVD zagosci na stale na lamach www.FDb.pl Dodatkowo objeżdżam dziadostwo...

Podsumowanie wakacyjnych premier DVD część 2... 0

Po podsumowanie polskich premier czas na zagraniczne produkcje. Dzięki Bogu te były w wielu przypadkach 100x lepsze od naszych krajowych.

Dziś ze względu na fakt, iż posiadam więcej czasu postaram się jak najdokładniej opisać każdy film. Nie obyło się oczywiście bez katastrof do których zalicze na pewno Na psa uroki kilka innych pozycji, ale ogólnie tydzień w tydzień było co obejrzeć.

Zacznę od filmów, które były chyba najbardziej reklamowane (czyt. najbardziej hollywoodzkie) i nikt nie mógł ich przegapić (często później żałując swojej decyzji). Każde wydanie dvd otrzyma ode mnie odpowiednią ocenę:

1/5 – jeżeli masz do wyboru obiad u teściowej bądź seans tego filmu, zdecydowanie jedź na obiad…

2/5 – najprawdopodobniej znajdziesz w tym dziele około 10 interesujących minut… Pozostałe 80 polecam przespać.

3/5 – obejrzeć obejrzysz, ale po tygodniu nawet nie będziesz pamiętać.

4/5 – to już nie byle co… Pewnie nawet komuś polecisz…

5/5 – Genialne. Film, który na pewno zostanie poniedziałkowym MegaHitem pewnej polskiej stacji telewizyjnej tylko, że najszybciej w 2018 roku… Jeśli to komedia możesz śmiało się spodziewać co każde święta.

0/5 – to moja specjalna ocena i tylko dla wybranych.

Wtyczka- więc tak.. Jedynym pozytywnym aspektem tego filmu jest nasza Dagmara Domińczyk. Niestety nawet dla niej nie potrafiłem obejrzeć tego filmu do końca. Dźwięk 2.0 irytujący, format 4:3, którego też nie znoszę i adekwatna ocena 2/5 .

Cena: 49.90 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 2.0: włoski, angielski Napisy : angielskie, angielskie dla niedosłyszących, chorwackie, czeskie, duńskie, fińskie, greckie, holenderskie, norweskie, polskie, portugalskie, serbskie, słoweńskie, szwedzkie, tureckie

Video : 4:3 FS Dodatki : ?… Nic…

Kiepskie napisy, fatalny dzwięk i format video po prostu nie ten co trzeba… Ocena DVD: 2-/5

Nagi Instynkt 2- ten film to dowód na to, że nie jestem krytycznie nastawiony tylko do polskich produkcji. Bardzo,bardzo słaby film. Gorąca ponad czterdziestka skłoniła mnie jedynie do refleksji na temat starzenia się. Nie wykluczam, że mój tato byłby zachwycony, ale ja się nie wciągnąłem, film przetrwałem i dumny z siebie nie jestem 1/5 .

Cena: 37,50 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor

Napisy : polskie

Video : 16/9 Dodatki : zwiastun kinowy (wow)…

Bardzo mnie to boli, ale nie mogę powiedzieć złego słowa o tym wydaniu.

Brakuje tylko jakiś dodatków i napisów oryginalnych 4/5 .

Dick i Jane: Niezły Ubaw- Nareszcie Jim wrócił do komedii. Film lekki i przyjemny. Obejrzałem nawet 2 razy. Profesjonalne wydanie i dobryscenariusz, daje ocenę: 4/5 .

Cena: 59.00 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor, czeski, węgierski

Napisy : angielskie, arabskie, byułgarskie, chorwackie, czeskie, duńskie, estońskie, fińskie, greckie, hebrajskie, hindi, węgierskie, islandzkie, litewskie, norweskie, polskie, rumuńskie, serbskie, słoweńskie, szwedzkie, tureckie

Video : 16/9 Dodatki : gagi i wpadki aktorskie, komentarze, sceny usunięte, zwiastuny

Świetne wydanie, brakuje tylko DTS'u do pełni szczęścia 5-/5 .

Annapolis – Hmmm… Siadałem do tego filmu niechętnie. Sam fakt, że główną role, czyli początkującego boksera, który chce zostać championem marynarki USA gra facet, któremu regularnie spuszcza łomot chuchrowaty przecież Spiderman wpływał niekorzystnie na moje spojrzenie na ten film. Na szczęście zostałem pozytywnie zaskoczony. Bardzo ciekawie opowiedziana historia wiecznie nieszczęśliwego stoczniowca rodem z USA. 4/5 .

Cena: 59.00 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, Dolby Digital 2.0: polski lektor, czeski, węgierski, rosyjski

Napisy : angielskie, polskie, czeskie, węgierskie, hebrajskie, greckie, bułgarskie, rosyjskie, łotewskie, litewskie, rumuńskie, estońskie

Video : 16/9 Dodatki : sceny niewykorzystane, komentarze, reportaże

Praktycznie nie ma się do czego przyczepić oprócz lektora 4-/5 .

G – Po dwóch czwórkach z rzędu czas na powrót do rzeczywistości. Kompletnie nienaturalny film, i to nie dlatego, że opowiada o trojgu ciemnoskórych ludzi opływających w dostatku. Nie, ja zdaje sobie sprawę, że tacy też istnieją, ale to na pewno nie ci aktorzy. Drętwo, nudno a na końcu wręcz tragicznie. Nie wiem jak dwóch facetów może walczyć o kobietę, która ma potężniejsze bary od nich obydwu. 2/5 .

Cena: 56.99 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, francuski, hiszpański, włoski

Napisy : angielskie, polskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, duńskie, holenderskie, fińskie, francuskie, greckie, hebrajeskie, hindi, węgierskie, islandzkie, włoskie, norweskie, portugalskie, rumuńskie, słoweńskie, hiszpańskie, szwedzkie, tureckie

Video : 2:35:1, 16:9 Dodatki : Brak

Kolejne wydanie rzucone na pół Europy… 3-/5 .

Wszystko zostaje w rodzinie – Jaś Fasola na poważnie, przynajmniej w miarę na poważnie. Komedia bardziej familijna, która pozwoliła mi się odprężyć przez półtorej godziny.

Dość przerażający był tylko widok 54-letniego Patricka Swayzew obcisłych ciuszkach, który jednak zacierała lubiąca się rozbierać, a co najważniejsze mająca co pokazać Tamsin Egerton.

Ocena 3/5 .

Cena: 49.00 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor

Napisy : polskie

Video : 16/9 Dodatki : Nic…

Brak dodatków i oryginalnych napisów = 3/5 .

Zimne Dranie-po tym filmie spodziewałem się na prawdę czegoś ciekawego, wskazywała na to ciekawa obsada (John Cusack, Billy Bob Thornton), ale sam film okazał się nudniejszy od M jak Miłość co powinno zobrazować moją rozpacz. 2/5 tylko dzięki Connie Nielsen.

Cena: 39.00 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor

Napisy : polskie

Video : 4/3 Dodatki : Znowu Nic..

Bez komentarza 2-/5 .

Aeon Flux – brakowało mi filmów w stylu Equilibrium i Serenity… Wreszcie coś co zaspokaja moje duchowe potrzeby i to podwójnie bo mogę obejrzeć Charlize Theron w latexie. Pierwszy film wspolprodukowany przez MTV, który mi się podobał. Bardzo cieszy mnie wizja przyszłości, w której będzie mnie strzegła tak sexowna wybawczyni. 4/5 .

Cena: 49.90 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, czeski, węgierski

Napisy : angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, greckie, hebrajskie, islandzkie, polskie, portugalskie, rumuńskie, serbskie, słoweńskie, węgierskie

Video : 16/9 Dodatki : pięć wybuchowyuch dokumentów, komentarze Charlize Theron i producentki Gale Anne Hurd, komentarze współscenarzystów Phil Hay i Matt Manfredu, zwiastun kinowy.

Tak jak trzeba tyle, że bez lektora 4+/5 .

Droga sławy – jeden z najlepszych tegorocznych filmów. Rewelacyjna reżyseria i montaż dzięki, którym film ogląda się z wielką przyjemnością. Polskie wydanie prezentuje się dość skromnie, ale może to i dobrze, bo brak lektora staje się co raz mniejszym problemem.

Po filmie Niewidzialny, który był równie interesujący jak program TVP Kultura Josh Lucas

wraca do formy. Ocena 5-/5 .

Cena: 52.00 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski

Napisy : polskie

Video : 2.40:1, 16:9 Dodatki : reportaże, wywiady, sceny niewykorzystane, teledysk

Mogło być lepiej… 3/5 .

Najemnik – Krótkie streszczenie, ale za to bardzo dokładne: Steven idzie, strzela a na koniec podkłada bombę. Co prawda ani ja, ani oglądający ze mną ojciec nie wiemy o co chodzi Stevenovi, ale tata jest w 7-mym niebie, bo non stop ktoś ginie i nie ma zbyt wielu dialogów (nawet jak są to tak jak, by ich nie było bo wprowadzająjedynie dziwnewrażenie, że ten film ma jednak jakąś fabułę, której i tak się nie doszukałem). Płyta z tym filmem po 1szym i ostatnim seansie stała się najdroższą podkładką pod kufel w moim domu. Magiczna ocena 0/5 .

Cena: 39.90 zł

DVD:

Audio : DTS 5.1: angielski, Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor

Napisy : polskie

Video : 1:85:1 Dodatki : Brak

Lepsze wydanie niż sam film 4-/5 .

Sky Fighters – idealny film do obiadu! Za każdym razem jak jem w salonie ina kinie domowym leci ten filmmogę w każdej chwili spojrzeć na ekran a i tak wiem o co chodzi. Analogicznie gdystarałem się oglądać od początku do końca, po 15 minutach pogubiłem się o co w tym wszystkim chodzi.Mimowszystkokapitan Marchelli i jego podniebna eskadra przypadła mi do gustu 2/5 .

Cena: 39.99 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor

Napisy : polskie

Video : 16/9 Dodatki : wydawca Monolith, czyli brak dodatków.

Monolith przesadza trochę z eksponowaniem swojego loga… 2+/5 .

Agent XXL 2 – Dziękuje Bogu za to, że nie musiałem za ten film zapłacić… Kino niby dla dzieci, ale nie wiem czy byli byście zachwyceni oglądając wasze dziecko skaczące z 2 metrów na twarz, a potem tłumaczące, że to bezpieczne bo tak robił 6 letni bohater tego filmu i nic mu się nie stało. Ja na pewno bym się zmartwił. 1/5 .

Cena: 57.00 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor

Napisy : polskie

Video : 1:85:1, 16/9 Dodatki : komentarze, sekrety Agenta XXL, sceny niewykorzystane, casting, zwiastun kinowy

Bardzo O'k 4/5 .

Cel – Film emanujący zewsząd biedą producentów… Ciekawy scenariusz, nawet aktorzy, którzy wyglądają jak żywcem wyrwani z detoxu dają rade. Don Willson idealnie by mi pasował do roli Jerry'ego gdy by ktoś pokusił się o fabularną wersje przygód Toma i tej śmiesznej myszy. Odgłosy strzałów bardziej przypominają pękanie prezerwatyw, ale mimo wszystko nie jest źle: 2/5 .

Cena: 39.90 zł

DVD:

Audio : DTS-ES: angielski, Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor

Napisy : polskie

Video : 1.78:1, 16:9 Dodatki : katalog filmów SPI

Znowu wydanie lepsze od filmu 3+/5 .

Ostatnie Wakacje – Romantyczna komedia o kotlecie schabowym (Queen Latifah), który dowiaduje się, że pozostało mu raptem 3 tygodnie życia. Biorąc pod uwagę tą smutną okoliczność sprzedaje wszystko co ma i rusza w wymarzoną podróż do naszych południowych sąsiadów. Szwęda się po restauracji, ale na szczęście się nie rozbiera (Uff). Oczywiście wszystko kończy się dobrze (dla głównej bohaterki, bo nie dla mnie… Kłuje mnie serce, że zmarnowałem 90 minut z mojego życia). 1/5 .

Cena: 49.90 zł (sugeruje kupić sobie BigMaca i wpatrywać się w niego przez półtorej godziny. Efekt ten sam, ale koszty dużo mniejsze).

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, czeski, węgierski, Dolby Digital 2.0: polski lektor

Napisy : angielskie, arabskie, bułgarskie, czeskie, chorwackie, greckie, hebrajskie, islandzkie, polskie, portugalskie, rumuńskie, serbskie, słoweńskie, węgierskie

Video : 2.35:1, 16:9 Dodatki : Brak

Dobre… Z bólem serca to stwierdzam 3/5 .

Hostel – Makabryczne dziecko Eli Rotha i Quentina Tarantino. Dla mnie świetne, dla rodzin polaków, którzy wyjechali pracować do włoch i już nie wrócili raczej nie… Pięknie pokazana naiwność trzech młodych chłopaków dla których priorytem jest sex, sex i jeszcze raz sex. Mam nadzieję, że żaden z moich znajomych nie zrezygnuje z wyjazdu na deske na Słowacje. 4+/5 za wrażenia estetyczne.

Cena: 57.00 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor

Napisy : polskie

Video : 2.35:1, 16:9 Dodatki : reportaż o realizacji, zwiastuny

Bardzo klimatyczne wydanie z małymi brakami (np. DTS) 4-/5 .

Capote – Zwariowany Truman od deski do deski, czyli film biograficzny o prototypie Eltona Johna. Philip Seymour Hoffman w oskarowej kreacji, którą należy podziwiać przy każdej możliwości. Doskonała gra aktorska i reżyseria dają nam jeden z najlepszych filmów ostanich lat. 5/5 .

Cena: 56.00 zł

DVD:

Audio : Dolby Digital 5.1: angielski, Dolby Digital 2.0: polski lektor

Napisy : polskie

Video : 2.35:1, 16:9 Dodatki : komentarze audio, reportaże o realizacji filmu, zwiastuny

Wszystko w sumie na swoim miejscu 5-/5 .
To na razie tyle… Z każdą wolną chwilą będę dodawał nowe tytuły, bo jest jeszcze około 30 filmów które się tu pojawią. Chcesz bym opisał film, który Ciebie interesuje?? Zostaw tytuł w komentarzach.
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 19

Anonimowy

Histroria może i prosta, ale ja przekazu nadal nie łapie, chodzi o to że nie manipuluje sie psychopatycznymi mordercami?

Pamietajmy tylko że ty byli mordercy i ja osobiście ich nieżałowałem

Do konca nie oglądałem, ale z tego co pamiętam to capote im załatwił adwokata, i na dobra sprawę tylko jemu na nich zależało (mniejsza o jego intencję)

Mnie jego gra zirytowała więc cel pewnie został osiągnięty :)

majron

genialnosc przejawia sie w prostocie tej histori i przekazie jaki niesie :) jak mozna manipulowac ludzmi dla swoich celow, zbic na nich fortuje a potem zostawic ich samym sobie i opamietac sie na chwile przed ich koncem :) no i jeszcze gra hoffmana to juz jest majstersztyk :)

Anonimowy

To ze trzeba się dobrze wczuc to się nawet z tobą zgadzam, ale tej genialności to ja tam niewidziałem.

majron

capote film genialny tylko trzeba dobrze sie wczuc w klimat i historie :) a co do tvp kultura to jeden z najlepszych kanalow jakie ma do zaoferowania telewizja :)

Anonimowy

Nie rozumiem tych wszystkich zachwytów nad Capote jak dla mnie to jedyny plus tego filmu to rewelacyjna i chyba jednak troche niedoceniona (mimo nominacji do oscara ) Catherine Keener, natomiast sam film był opowiedziany w tak nudny sposób ze wyłaczyłem przed koncem (co mi sie rzadko zdarza), no i ten irytujacy głos Capote, brrrr.

Proszę czekać…