Say hello to my little friend ;>

Książe Półkrwi i Oscar za najlepszy film? 0

Najwyraźniej najnowsza część Harrego Pottera, tak głośno i hucznie zapowiadana, się Amerykanom… bardzo podoba. W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje od dziennikarzy, którzy mieli okazję udać się na pokazy prasowe. Jednym z nich jest Paul Dergara z serwisu Hollywood.com. Poniżej znajdziecie fragment jego wypowiedzi.

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter i Książę Półkrwi został znakomicie wyreżyserowany przez Davida Yatesa (autora poprzedniego filmu – HP i Zakon Feniksa). Film jest niczym tour-de-force, zawiera idealnie wyważony styl, esencje, efekty specjalne, a szczególnie wysokiej klasy grę młodych i tych trochę starszych aktorów.

W dalszej części swojej recenzji, Paul spekulował, że dzięki zwiększeniu liczby filmów, które mogą ubiegać się o Oscara w kategorii najlepszego filmu roku, Harry Potter i Książę Półkrwi ma bardzo dużą szansę na zdobycie tej nagrody. Dziennikarz pisał też, że żaden poprzedni film o przygodach Pottera nie przypadł mu do gustu.

Alex Billington ze strony Firstshowing.com również podziela opinię Dergara, pisząc że:

Pottero-besta, która we mnie siedziała wyrwała się gdy udałem się na film, który nie był tylko pięknie wyprodukowany, ale potrafił zauroczyć, rozśmieszyć, przestraszyć, poruszyć (zatrzymajcie mnie, mogę tak wymieniać i wymieniać) oraz – ośmielę się to powiedzieć – podniecić.

Mnie , jako wielkiego fana wszystkich książek i filmów o Harrym Potterze trochę zdziwił fragment recenzji Daily Mail. Brzmi on mniej więcej tak:

David Yates odnalazł się przy realizacji drugiego filmu o Harrym Potterze. Jego decyzja o zmianie operatora kamery na Bruna Delbonnela była majstersztykiem.

Po tej opinie jestem bardzo ciekawy jak mnie samemu Książe Półkrwi przypadnie do gustu, bo dwa lata temu (po wyjściu z seansu) uważałem, że Sławomir Idziak zrobił najpiękniejsze zdjęcia spośród wszystkich poprzednich filmów o Potterze.

Harry Potter i Książę Półkrwi trafi do naszych kin 24 lipca!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Marcin Moszyk 2009-07-06

Ups, zapędziłem się ;P Thx

Andrzej 2009-07-06

Yates wyreżyserował Zakon Feniksa, a nie Czarę Ognia :)

Proszę czekać…