"May the Force Be With You"

Powstanie remake filmu Hitchcocka 0

Trwają prace przygotowawcze do nakręcenia remake'u niemego filmu Alfreda Hitchocka pt. Lokator z 1927 roku.

Alfred Hitchcock to jeden z najbardziej znanych reżyserów na całym świecie. Przez 81 lat swojego życia wyreżyserował około siedemdziesiąt filmów i do około dwudziestu napisał scenariusz. Hitchcock wielokrotnie był nominowany do Oscara, który jest najbardziej prestiżową nagrodą w Hollywood. Jego najbardziej znane dzieła to: Północ, północny zachód, Ptaki i Psychoza. Kilka filmówHitchcocka doczekało się remake'ów. Najbardziej znany to film pt. Psychol, który jest remakiem Psychozy, lecz nie wypadł on już tak dobrze jak oryginał i nie zyskał uznania wśród krytyków.

Kadr z filmu Lokator 1927Kadr z filmu Lokator 1927

Tym razem powstanie remake niemego filmu Hitchcocka pt. Lokator z 1927 roku. W tej chwili trwają prace przygotowawcze. Zdjęcia do filmu rozpoczną się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku w Los Angeles. Nową wersje Lokatora wyreżyseruje David Ondaatje, który także napisze scenariusz do filmu. Będzie on, tak samo jak oryginał filmu, oparty na powieści Marie Belloca Lowndesa.

Lokator (reżyseria: Alfred Hitchcock, scenariusz: Eliot Stannard i Hitchcock) to film o śledztwie w sprawie serii brutalnych morderstw dokonywanych na młodych kobietach. Głównym bohaterem jest Jonathan Drew (Ivor Novello), który jest lokatorem w mieszkaniu pewnej rodziny. Ta rodzina podejrzewa, iż to właśnie on jest tym poszukiwanym mordercą. Akcja filmu rozwija się, gdy rozwścieczony tłum zwraca swoją główną uwagę na lokatora i to na nim chcą przeprowadzić zemstę.

Kadr z filmu Lokator 1927Kadr z filmu Lokator 1927

Kadr z filmu Lokator 1927Kadr z filmu Lokator 1927

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

CoRey

Hitchock był geniuszem i ciężko będzie remake jego filmu nakręcić, ale jestem dobrej myśli.

leprechan

dla mnie on bedzie nadal mistrzem jezeli chodzi o horrory, a rimejk bedzie jak zwykle zepsuty…

Proszę czekać…