21 sierpnia - Dzień Avatara

Avatar (2009)

Studio 20th Century Fox ogłosiło, iż 21 sierpień to będzie dzień Avatara – najnowszego filmu Jamesa Camerona. To właśnie wtedy na całym świecie ujawniony zostanie pierwszy trailer. Co ciekawe będzie on dostępny w imponującej liczbie formatów (IMAX 3-D, IMAX 2-D, cyfrowe 3-D, cyfrowe 2-D, na tradycyjnej taśmie 35mm oraz w wersji 2-D. Zapowiedź dostępna będzie również w internecie.

Bardzo ciekawie zaś zapowiada się niezwykła promocja filmu w wybranych kinach na całym świecie. W dniu 21 sierpnia w niektórych miejscach będzie możliwość obejrzenia krótkiego (15 minutowy) fragment filmu. Będzie to okazja do zapoznania się z nową technologią stworzoną na potrzeby obrazu oraz tym jak wygląda świat wykreowany przez Jamesa Camerona. Studio na chwilę obecną twierdzi, iż obejrzenie fragmentu będzie albo bezpłatne albo bardzo tanie (jedynie koszty własne kina).

Co więcej w dniu 21 sierpnia firma Ubisoft wyda zapowiedź gry komputerowej na podstawie filmu a firma Mattel pokaże kilka nowych zabawek ze świata Avatara.

Film Avatar to historia kalekiego weterana wojennego (Sam Worthington), który trafia na planetę Pandora zamieszkałą przez wysokorozwiniętą rasę humanoidalnych kotów. Tam znajduje upragniony spokój. Niestety, nie na długo, ponieważ wkrótce wybucha wojna między dwoma cywilizacjami.

Obraz dostępny będzie w Polskich kinach od 18 grudnia 2009 roku.

Zdjęcie promocyjne filmu AvatarZdjęcie promocyjne filmu Avatar

Zdjęcie promocyjne filmu AvatarZdjęcie promocyjne filmu Avatar

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux