"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

21 sierpnia - Dzień Avatara 0

Studio 20th Century Fox ogłosiło, iż 21 sierpień to będzie dzień Avatara – najnowszego filmu Jamesa Camerona. To właśnie wtedy na całym świecie ujawniony zostanie pierwszy trailer. Co ciekawe będzie on dostępny w imponującej liczbie formatów (IMAX 3-D, IMAX 2-D, cyfrowe 3-D, cyfrowe 2-D, na tradycyjnej taśmie 35mm oraz w wersji 2-D. Zapowiedź dostępna będzie również w internecie.

Avatar (2009)

Bardzo ciekawie zaś zapowiada się niezwykła promocja filmu w wybranych kinach na całym świecie. W dniu 21 sierpnia w niektórych miejscach będzie możliwość obejrzenia krótkiego (15 minutowy) fragment filmu. Będzie to okazja do zapoznania się z nową technologią stworzoną na potrzeby obrazu oraz tym jak wygląda świat wykreowany przez Jamesa Camerona. Studio na chwilę obecną twierdzi, iż obejrzenie fragmentu będzie albo bezpłatne albo bardzo tanie (jedynie koszty własne kina).

Co więcej w dniu 21 sierpnia firma Ubisoft wyda zapowiedź gry komputerowej na podstawie filmu a firma Mattel pokaże kilka nowych zabawek ze świata Avatara.

Film Avatar to historia kalekiego weterana wojennego (Sam Worthington), który trafia na planetę Pandora zamieszkałą przez wysokorozwiniętą rasę humanoidalnych kotów. Tam znajduje upragniony spokój. Niestety, nie na długo, ponieważ wkrótce wybucha wojna między dwoma cywilizacjami.

Obraz dostępny będzie w Polskich kinach od 18 grudnia 2009 roku.

Zdjęcie promocyjne filmu AvatarZdjęcie promocyjne filmu Avatar

Zdjęcie promocyjne filmu AvatarZdjęcie promocyjne filmu Avatar

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Ronaldinho

A co lepsze, to na całym świecie (około 70 krajów) "Avatar" ma premierę 17 lub 18 grudnia, oprócz trzech państw i wśród nich jest Polska. Nie ma to jak Imperial-Cinepix, psują rynek DVD, a teraz wzięli się za kinowy.
ŻENADA !!!

Quagmire

Ostatnio pojawiły się informacje o przesunięciu polskiej premiery na 25 grudnia
http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/1827-AVATAR
mam nadzieję, że dystrybutor jeszcze zmieni datę…

Filip_Borkowski

a ja będę miał szczęście być wtedy na Wyspach Brytyjskich więc może uda mi się to zobaczyć ;]

Ronaldinho

Zapewne 15 minut "Avatara" ominie Polskę. 21 sierpnia trzeba zaznaczyć na czerwono w kalendarzu :)

Proszę czekać…