http://vimeo.com/mironkundzicz

Cruise i Wagner działają 0

Nie upłyną jeszcze tydzień od gorzkiego rozstania duetu Cruise i Wagner z Paramount, a już ich wytwórnia, Cruise/Wagner Productions (C/W), znalazła sobie nowego partnera.

Jest to firma First and Goal, której właścicielami są Daniel M. Snyder, który jest też właścicielem Washington Redskins, Dwight Schar, prezes firmy budowlanej NVR, oraz Mark Shapiro, szef firmy Six Flags.

Kadr z filmu Mission: Impossible IIIKadr z filmu Mission: Impossible III

Układ daje C/W możliwość rozwoju i ogólne wsparcie finansowe przez dwa lata z możliwością przedłużenia umowy. Nie podano jeszcze dokładnej wielkości dotacji. Jest to pierwszy z trzech kroków, który ma doprowadzić wytwórnię C/W do pełnej stabilizacji i niezależności. Kolejne kroki mają prowadzić do podpisania umów z dystrybutorami i firmami, które będą finansować projekty C/W.

Wagner i Shapiro powiedzieli, że obecnie pakt ma na celu tylko pomoc w rozwoju C/W, ale w przyszłości może się przekształcić w coś więcej. Ma to być układ bardziej kreatywny.

Według umowy C/W będzie mogło współpracować z każdą wytwórnią i każdym studiem. Dzięki temu Cruise będzie mógł grać w filmach różnych wytwórni, a nie tylko jednej jak dotychczas.

Układ został podpisany tydzień po tym jak przewodniczący Viacom, Sumner Redstone pozwał Cruisea, Wagner i resztę Hollywood, z powodu nie uwzględnienia jego firmy w pakcie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…