Ruszyły zdjęcia do trzeciej Narnii

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Wczoraj, 27 lipca w Queensland położonym w Australii rozpoczęły się zdjęcia do trzeciej części Opowieści z Narnii zatytułowanej odróż "Wędrowca do świtu". Jest to ekranizacja kolejnej książki C. S. Lewisa, która tym razem powstaje przy współpracy 20th Century Fox Film Corporation oraz Walden Media. Wcześniej głównym producentem był Disney, jednak studio wycofało się z projektu przez niezadowalające osiągnięcia finansowe względem kosztów produkcji.

Poprzednie dwa filmy, Lew, czarownica i stara szafa oraz Książę Kaspian zebrały łącznie ponad 1.2 miliarda dolarów.

Reżyserem trzeciego filmu z serii został Michael Apted, autor Enigmy oraz twórca słynnego serialu HBO – Rzym. Andrew Adamson, który zasiadał na krześle reżysera przy ostatnich dwóch częściach, tym razem został jednym z głównych producentów. Operatorem kamery jest nominowany do Oscara Dante Spinotti, który w swojej filmografii ma wiele uznanych pozycji (Gorączka, Ostatni Mohikanin).

Wędrowiec do świtu powstał w roku 1952 w Wielkiej Brytanii, na dwa lata po ukazaniu się pierwszej książki otwierającej słynną serię Opowieści z Narni. Łucja, Edmund oraz ich nieznośny kuzyn Eustachy za pomocą magicznego obrazu przenoszą się na pokład "Wędrowca do Świtu", gdzie ponownie spotykają młodego księcia Narnii – Kaspiana. Muszą pomóc mu w próbie odnalezienia dawno zaginionych przyjaciół ojca, baronów narnijskich (Revilian, Bern, Argoz, Mavramorn, Oktezjan, Restimar i Rup), których uzurpator Miraz wysłał na morze. W tym celu rozpoczynają pełną przygód podróż aż na "ostateczny wschód". Po drodze kolejno odwiedzają: Samotne Wyspy, na których Kaspian detronizuje gubernatora Gumpasa i znosi niewolnictwo; Smoczą Wyspę, na której Eustachy zostaje przemieniony w smoka, a następnie odczarowany; Spaloną Wyspę; Wyspę Złotej lub też Śmiertelnej Wody, na której mieści się jezioro o magicznych właściwościach; Wyspę Głosów, lub też Łachonogów, zamieszkaną przez tajemniczego czarodzieja Koriakina i jego niezwykłych, nieco zwariowanych poddanych; Ciemną Wyspę, na której spełniają się najgorsze sny, aż w końcu docierają do Wyspy Ramandu, początku Końca Świata. Dalej jest już coraz jaśniej i bliżej krainy Aslana.

Budżet produkcji będzie znacznie niższy niż w przypadku poprzednich dwóch części. Wyniesie ‘zaledwie’ 140 mln. Obraz ma być gotowy do końca 2010 roku.

Opis: Wikipedia.org


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>