Say hello to my little friend ;>

Ruszyły zdjęcia do trzeciej Narnii 0

Wczoraj, 27 lipca w Queensland położonym w Australii rozpoczęły się zdjęcia do trzeciej części Opowieści z Narnii zatytułowanej odróż "Wędrowca do świtu". Jest to ekranizacja kolejnej książki C. S. Lewisa, która tym razem powstaje przy współpracy 20th Century Fox Film Corporation oraz Walden Media. Wcześniej głównym producentem był Disney, jednak studio wycofało się z projektu przez niezadowalające osiągnięcia finansowe względem kosztów produkcji.

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Poprzednie dwa filmy, Lew, czarownica i stara szafa oraz Książę Kaspian zebrały łącznie ponad 1.2 miliarda dolarów.

Reżyserem trzeciego filmu z serii został Michael Apted, autor Enigmy oraz twórca słynnego serialu HBO – Rzym. Andrew Adamson, który zasiadał na krześle reżysera przy ostatnich dwóch częściach, tym razem został jednym z głównych producentów. Operatorem kamery jest nominowany do Oscara Dante Spinotti, który w swojej filmografii ma wiele uznanych pozycji (Gorączka, Ostatni Mohikanin).

Wędrowiec do świtu powstał w roku 1952 w Wielkiej Brytanii, na dwa lata po ukazaniu się pierwszej książki otwierającej słynną serię Opowieści z Narni. Łucja, Edmund oraz ich nieznośny kuzyn Eustachy za pomocą magicznego obrazu przenoszą się na pokład "Wędrowca do Świtu", gdzie ponownie spotykają młodego księcia Narnii – Kaspiana. Muszą pomóc mu w próbie odnalezienia dawno zaginionych przyjaciół ojca, baronów narnijskich (Revilian, Bern, Argoz, Mavramorn, Oktezjan, Restimar i Rup), których uzurpator Miraz wysłał na morze. W tym celu rozpoczynają pełną przygód podróż aż na "ostateczny wschód". Po drodze kolejno odwiedzają: Samotne Wyspy, na których Kaspian detronizuje gubernatora Gumpasa i znosi niewolnictwo; Smoczą Wyspę, na której Eustachy zostaje przemieniony w smoka, a następnie odczarowany; Spaloną Wyspę; Wyspę Złotej lub też Śmiertelnej Wody, na której mieści się jezioro o magicznych właściwościach; Wyspę Głosów, lub też Łachonogów, zamieszkaną przez tajemniczego czarodzieja Koriakina i jego niezwykłych, nieco zwariowanych poddanych; Ciemną Wyspę, na której spełniają się najgorsze sny, aż w końcu docierają do Wyspy Ramandu, początku Końca Świata. Dalej jest już coraz jaśniej i bliżej krainy Aslana.

Budżet produkcji będzie znacznie niższy niż w przypadku poprzednich dwóch części. Wyniesie ‘zaledwie’ 140 mln. Obraz ma być gotowy do końca 2010 roku.

Opis: Wikipedia.org

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Marcin_Moszyk

Ups. Przypadkiem usunął mi się Kaspian ;P

Ronaldinho

Na pewno odbili sobie na DVD przy drugiej części, jednak nie były to zapewne duże zyski, sam bym kupił 2DVD, ale Imperial stosuje taktykę zaporowej ceny. Disney nie chce produkować trzeciej części raczej dlatego, że obawia się o rentowność inwestycji, a nie przez fakt, że zarobili na dwójce nie tyle ile się spodziewali, bo kto nie chce zarabiać, nawet jeżeli zysk jest niezadowalający, to jednak jest to "+". Moim zdaniem powinni po prostu opracować dobry kosztorys, taki film da się zrobić za o wiele mniejszą sumę.

Quagmire

Wg box office mojo Kaspian się nie zwrócił, wytwórnia podejmuje ryzyko, i mimo zmniejszenia budżetu, oraz powrotu na bardziej przyjazny dla sagi okres świąteczny, stawiam na kolejne finansowe rozczarowanie. Chociaż oczywiście 400 mln$ ze świata na pewno strasznie kusi producentów

piwo_war

"Poprzednie dwa filmy, Lew, czarownica i stara szafa zebrały łącznie ponad 1.2 miliarda dolarów." Z tego co się orientuję, to to jest jeden film :D
Nie jestem fanem Opowieści z Narnii, więc jak nie powstanie część trzecia, to nie będę płakać :D

Proszę czekać…