"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Znamy reżysera Mozaiki Parsifala 0

Reżyser Ron Howard (Anioły i demony) został reżyserem filmowej adaptacji Mozaiki Paraifala (The Parsifal Mosaic), którego autorem jest Robert Ludlum. Studio Universal Pictures wreszcie podjęło decyzję po tym jak David Self (Droga do zatracenia) poinformował, iż rozpoczął pracę nad pisaniem scenariusza.

Michael Sheen i Ron Howard na planie filmu Frost/Nixon (2008)

Fabuła powieści Mozaika Parsifala to historia pewnego agenta CIA. Przyjaciółka i partnerka Michaela Havelocka, agenta CIA, zostaje zastrzelona na jego oczach. A w jakiś czas później Micheal widzi ją w tłumie na dworcu w Rzymie… rozpoczyna poszukiwania. I staje się celem tajemniczych zabójców. Żeby uratować życie, musi odkryć, co kryje się za mozaiką zdrady, ułożoną misternie przez króla zbrodni…

Do dzisiaj jest to uważana za jedną z najciekawszych powieści tego autora.

Studio Universal, które posiada pełne prawo do ekranizacji wszystkich powieści Ludluma poinformowało także, iż zamierza rozpocząć przygotowania do ekranizacji dwóch innych powieści tego autora. Chodzi o czwartą część przygód Jasona Bourne'a (potencjalnym reżyserem znów jest Paul Greengrass) oraz The Sigma Protocol (Protokół Sigmy).

Okładka powieści Mozaika ParsifalaOkładka powieści Mozaika Parsifala

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…