widoczny tu i tam. hasam.

Imprezy towarszyszące gdyńskiego festiwalu 0

Już niedługo rozpocznie się największy w Polsce festiwal filmowy, a już dzisiaj wiadomo co oprócz filmów konkursowych będzie można zobaczyć, coś odmiennego, czyli imprezy towarzyszące.

Wystawa Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć będzie jedną z najważniejszych imprez festiwalu. Zrealizowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi, która ma być obrazem jego całego życia, twórczości i sławie po śmierci. Kieślowski oprócz reżyserem filmowym był również: scenarzystą filmów autorskich i innych autorów, reżyserem teatralnym i telewizyjnym, pedagogiem i opiekunem, a także epizodycznym aktorem. Wystawa była prezentowana prawie we wszystkich zakątkach świata od Nowego Jorku po Pekin, Odessę, Madryt, Delhi i wiele innych.

Od 12 do 15 września o godzinie 21 będziemy mogli zobaczyć Polskie Filmy Nieme z Muzyką na Żywo! Wśród projekcji zobaczymy: Chlupot Mózgu”, Kobiety”, Łoskot” oraz Ścianka”. Obrazy te nigdzie wcześniej nie były pokazywane publicznie, a wszystko to na gdyńskiej plaży. Przed każdą projekcją pokazane zostaną reklamy i zwiastuny, nieistniejących już dzisiaj filmów.

Kolejną atrakcją będą pokazy telewizji Kino Polska w muszli festiwalowej w Gdyni. W poniedziałek rozpoczną się emisję od pokazu zwycięskich produkcji konkursu „Czas na debiut!” z Dziennika Bałtyckiego, a będą to: Nasiona?, Dzień Dobry, Kochanie?, Są takie świeżuteńkie dziewczynki” i „x2”. Po tych pokazach zobaczymy film Krzysztofa Zanussiego Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową?. Więcej informacji <a href=http://www.festiwalfilmow.pl/index.php?a=3&b=35&c=33&cid=4 title=TUTAJ>TUTAJ.

Logo Festiwalu w Gdyni /filmpolskiLogo Festiwalu w Gdyni /filmpolski

13 września odbędą się warsztaty pod hasłem: Jak skutecznie wprowadzić film na rynek międzynarodowy?”, a poprowadzą jest specjaliście od światowej ligi dystrybutorów i producentów. 15 września będzie można zawitać na konferencję prasową poświęconą programowi 30 minut”. O godzinie 15:30 w kinie Silver Screen w Gdyni.

W czasie trwanie całego festiwalu będzie można zobaczyć jeszcze wystawę „Magia zapachu, magia obrazu”. W ramach wystawy prezentowane są fotografie wykonane podczas zdjęć do filmu Jasminum? w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Ich autorem jest Piotr Bujnowicz – laureat nagrody filmowej Złota Kaczka” za wprowadzenie nowych wartości w dziedzinie fotografii filmowej.

Krzysztof Kieślowski /festiwalfilmowKrzysztof Kieślowski /festiwalfilmow

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…