"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Autor Nagiego Instynktu o cudzie 0

Scenarzysta Joe Eszterhas to była jedna z ikon Hollywoodu lat 90tych. Artysta, który napisał skrypty do takich przebojów jak Nagi Instynkt oraz Sliver powraca po kilku latach nieobecności do kina. Został zatrudniony, aby napisał skrypt do produkcji opowiadającej o jednym z najciekawszych objawień Maryjnych na świecie. Chodzi o objawienie w Guadelupe.

Scenarzysta Joe Eszterhas i Matka Boska z Guadelupe

Całość powstanie dla studia MPower Pictures, które odpowiadało za produkcję między innymi Pasji. Jego właścicielem oraz prezesem jest wieloletni przyjaciel Mela Gibsona – Steve McEveety. Obraz ma nosić tytuł Virgin of Guadalupe a jego produkcja miałaby rozpocząć się w połowie przyszłego roku.

Matka Boska z Guadelupe miała objawić się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach miasta Meksyk. Jak głoszą przekazy, w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku dojść miało do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki.

Biskup Juan de Zumárraga nie dowierzając relacjom Juana Diego o ukazaniu się mu Maryi na wzgórzu Tepeyac oraz jej życzeniu, by na nim została zbudowana świątynia ku jej czci, domagał się przekonującego dowodu potwierdzającego prawdziwość jego relacji. Maryja przyjęła to wyzwanie i poleciła Diego przyjść następnego dnia, wspiąć się na wzgórze i zerwać kwitnące tam kwiaty. Kiedy ten to uczynił, Maryja sama ułożyła te kwiaty w wiązankę i ukrytą pod osłoną tilmy poleciła mu zanieść ją do biskupa. Kiedy Juan Diego zjawił się w rezydencji biskupa i odsłonił tilmę, kwiaty wypadły na podłogę, a na tilmie biskup ujrzał niezwykły obraz Maryi, przed którym upadł na kolana i ze łzami skruchy przepraszał Maryję za swe niedowierzanie.

Świadkami tego wydarzenia byli także tłumacz biskupa, Juan Ganzalez, oraz biskup Santo Domingo Ramirez y Fuenleal, jako gość biskupa Zumarragi. Wizerunek ten zobaczyli także wszyscy obecni w rezydencji biskupa. Wkrótce dowiedzieli się o tym niezwykłym wydarzeniu mieszkańcy miasta, a z biegiem czasu coraz szersze rzesze Indian. Biskup zatrzymał ten wizerunek na tilmie u siebie w kaplicy domowej, a w kilkanaście dni potem, w uroczystej procesji przeniósł go 24 grudnia do wybudowanej kaplicy w pobliżu wzgórza Tepeyac, spełniając życzenie Maryi.

Cudnowny obraz Matki Boskiej z GuadelupeCudnowny obraz Matki Boskiej z Guadelupe

(opis objawienia – wikipedia.pl)

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…