http://vimeo.com/mironkundzicz

Nowe twarze w Straży nocnej 0

Eva Birthistle, Nathalie Press, Emily Holmes i Jodhi May dołączyły do obsady powstającej biografii Rembrandta Straż Nocna w reżyserii Petera Greenaway.

Film ma rzucić nowe światło na życie artysty, poprzez świeże spojrzenie na jego obraz Straż Nocna z 1642 roku.

Peter Greenaway / lamp.ac.ukPeter Greenaway / lamp.ac.uk

Martin Freeman, gwiazda serialu Biuro, wcieli się w Holenderskiego mistrza.

Birthistle (Breakfast on Pluto), zagra żonę Rembrandta, a May (On a Clear Day) i Holmes (Węże w samolocie) zagrają jego kochanki. Nie wiadomo jeszcze, kogo zagra Press (Red Road), ale była obecna razem z resztą ekipy w trakcie środowej prezentacji w Galerii Narodowej w Londynie.

Zdjęcia będą robione w Polsce i Walii. Premiera zapowiadana jest na maj 2007 roku, prawdopodobnie w trakcie Festiwalu Filmowego w Cannes.

Peter Greenaway, znany Brytyjski reżyser, twórca między innymi The Pillow Book, Kontraktu rysownika, 8 i pół kobiety, czy Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek. Swoimi filmami zdobył wielu oddanych fanów i szacunek krytyków. Był wielokrotnie nagradzany, ma na swoim koncie Nagrodę Publiczności na Festiwalu w Warszawie za film Wyliczanka, nagrodę dla najlepszego filmu, za The Pillow Book i najlepszego reżysera, za Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek, na festiwalu w Katalonii, czy nagrodę krytyków w Cannes, również za Wyliczankę.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…