"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Downey Jr. jako Lestat? 0

W dniu dzisiejszym studio Universal Pictures poinformowało o tym, iż zamierza nakręcić film będący adaptacją jednej z książek słynnej serii Anny Rice – Kroniki wampirów. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji studio chciałoby, aby w roli wampira Lestata wystąpił Robert Downey Jr. To na pewno zaskakująca informacja.

Robert Downey Jr. w filmie Sherlock Holmes (2009)

Chyba nie trzeba nikomu przypominać, iż dotychczas Lestat kojarzył nam się z Tomem Cruisem, który w 1994 roku zagrał w filmie Wywiad z wampirem. Ten film był właśnie adaptacją jednej z książek wampirzej sagi napisanej przez Anne Rice. Następnie w ekranowego Lestata wcielił się Stuart Townsend, który w roku 2002 wystąpił w filmie Królowa potępionych.

Wampir Lestat de Lioncourt to fikcyjna postać będąca jednym z głównych bohaterów powieści z cyklu Kroniki wampirów autorstwa Anne Rice. Lestat został przemieniony w wampira jako młody człowiek, więc taki miał pozostać na zawsze. Na samym początku książki Wampir Lestat znajdujemy opis jego wyglądu. Miał sześć stóp wzrostu, gęste, jasne włosy, sięgające niemal do ramion. Lekko kręcone. Jako wampir posiadał szare oczy, które jednak mogły nabrać koloru niebieskiego i fioletowego pod wpływem otoczenia. Lestat pisząc o sobie zaznacza, że ma dość krótki, wąski nos i kształtne usta, zastanawia się czy nie są zbyt duże w stosunku do reszty twarzy. Jako wampir posiada nadzwyczaj białą, wręcz błyszczącą skórę. Cechą charakterystyczną są również paznokcie, które wydają się szklane.

Obecnie Robert Downey Jr. pracuje na planie filmowym Iron Man 2 a niedawno skończył pracę nad filmem Sherlock Holmes. Czy teraz kolejną jego rolą będzie blondwłosy wampir?

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…