Oliver Stone demaskuje sekrety Ameryki

Reżyser Oliver Stone

Kontrowersyjny reżyser Oliver Stone poza pracą nad sequelem filmu Wall Street zajmie się kręceniem dokumentu. Właśnie podpisał kontrakt na stworzenie 10 odcinkowego serialu dokumentalnego pt. The Secret History of America. Będzie on emitowany na kanale Showtime w przyszłym roku.

Dokument ma skupić się na ujawnieniu kulis polityki Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XX wieku. Wszystko zacznie się od kontrowersji związanej ze zrzuceniem bomby atomowej na Japonię oraz przyczynach zimnej wojny. Całość bazować ma na niedawno ujawnionych tajnych dokumentach z kulis polityki prezydentów Trumana i Kennedy’ego.

Niektórzy historycy uważają jednak, iż Stone jako zdeklarowany lewicowiec nie do końca będzie potrafił obiektywnie przedstawić historię USA z drugiej połowy XX wieku. Przypominają, iż już wcześniej mocno kontrowersyjny dokument pt. Dowódca. Wtedy zupełnie inaczej przedstawił Fidela Castro.

Reżyser Oliver Stone obecnie pracuje na planie sequela Wall Street i przygotowuje się do nakręcenia biograficznej historii o największym Kolumbijskim baronie narkotykowym – Pablo Escobarze.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux