http://vimeo.com/mironkundzicz

W życiu Philippea Faucona 0

Dzisiaj rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu Philippea Faucona, Dans la vie (“In Life”). Jego wcześniejszy obraz, The Betrayal, walczył o nagrody w Toronto i Rotterdamie.

Reżyser znowu sięga po swoje ulubione tematy, czyli zetknięcia się różnych kultur, oraz pasji, uprzedzenia, rasizmu i nienawiści, jakie niosą za sobą owe spotkania. Poza tym zastanawia się, jak te problemy mogą być rozwiązane.

Philippe Faucon / vertigo.imingo.netPhilippe Faucon / vertigo.imingo.net

Napisany przez Faucona scenariusz, opowiada historię dwóch kobiet Sélimy, młodej, algierskiej pielęgniarki i Esther, starej żydówki z Oranu, która jest sparaliżowana. Podczas pobytu w szpitalu, Esther wspomina Algierię swojego dzieciństwa.

Pomimo obaw o syna Esther, dwie kobiety od razu przypadają sobie do gustu. Powoduje to, że Halima, mama Sélimy, zgadza się opiekować starszą kobietą przez cały czas. Wystawia to jej uprzedzenia na ciężką próbę.

Film zostanie wyprodukowany przez Istiqlal Films, która jest firmą Faucona. Na produkcję filmu pieniądze wyłożyły CNC (420 tysięcy euro), region Paca (130 tysięcy euro), oraz region Franche-Comté (100 tysięcy euro). Oprócz tego prawo do przedsprzedaży i koprodukcji posiada Arte France Cinéma.

Zdjęcia będą trwały pięć tygodni, dwa tygodnie w Tulonie i trzy w Besançon. Pyramide zajmie się dystrybucją filmu we Francji, oraz pozostałych krajach świata.

Philippe Faucon otrzymał za swój debiut L'Amour nagrodę w Cannes.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…