"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO Świat: Bękarty rządzą światem 1

W rankingu Box Office Świat nie było zaskoczenia. Podobnie jak w Stanach w kinach królowała najnowsza produkcja Quentina Tarantino pt. Bękarty wojny. Obraz zarobił podczas debiutu blisko 27,5 mln $, tym samym ma szanse stać się czwartą produkcją w dorobku reżysera, która przypadła do gustu światowej publiczności (dotychczas były to tylko obie części Kill Billa i Pulp Fiction).

Kadr z filmu Bękarty wojny (2009)

Na pozycji drugiej znalazła się superprodukcja Stephena Sommersa pt. G.I. Joe: Czas Kobry. Poza amerykańskimi kinami film ten zarobił przyzwoite 14 mln $, co łącznie daje mu bardzo dobre 118,1 mln $ przychodów z reszty świata. Nie ma się, więc czemu dziwić, iż już trwają pracę nad kolejną częścią.

Miejsce trzecie w światowym Box Office zajmuje familijny obraz Załoga G, którego producentem jest Jerry Bruckheimer. W ten weekend film ten zarobił 9,1 mln $, a jego łączne przychody wynoszą 54,4 mln $.

Pozycję czwartą w weekend zajęła animacja studia Pixar pt. Odlot. Film, który jeszcze nie pojawił się w Polskich kinach w ciągu weekendu zarobił 8,7 mln $. Jego łączne przychody to 142,3 mln $, a więc można dopisać kolejny sukces w historii firmy Pixar.

Pierwszą piątkę zamyka zaś Harry Potter i Książę Półkrwi, co prawda obraz ten w ten weekend zarobił jedynie 8,6 mln $, ale ma na swoim koncie już blisko 596,1 mln $. To zdecydowany sukces tej produkcji, choć należy zwrócić uwagę, iż w kilkunastu krajach nie miał jeszcze premiery. Producenci zakładają, iż uda im się zarobić około 650 mln $ wpływów z reszty świata.

Źrodło: www.variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…