"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Ruszają zdjęcia do The Eagle of the Ninth 0

W dniu dzisiejszym ruszają zdjęcia do epickiej produkcji Kevina Macdonalda pt. The Eagle of the Ninth. Całość powstaje dla studia Film4 i Focus Features a jego producentem został Duncan Kenworthy. Za zdjęcia odpowiedzialny będzie Anthony Dod Mantle, który w tym roku otrzymał Oscara za swoją pracę przy filmie Slumdog. Milioner z ulicy.

fdb.pl

Wśród gwiazd, które występują w tej produkcji znajdują się: Channing Tatum (G.I. Joe: Czas Kobry), Jamie Bell (Opór), Donald Sutherland (Nie wszystko złoto co się świeci) i Mark Strong (Sherlock Holmes). Scenariusz napisał Jeremy Brock, który jest zdobywcą nagrody BAFTA za skrypt do filmu Ostatni Król Szkocji. Cała produkcja będzie luźną adaptacją klasycznej powieści Rosemary Sutcliff o tym samym tytule.

Fabuła The Eagle of the Ninth rozgrywa się w II wieku naszej ery, w czasach panowania Rzymian na terenie Brytanii. Ranny rzymski legionista Marcus wspólnie ze swoim celtyckim niewolnikiem postanawiają odbyć niebezpieczną podróż na północ w celu odkrycia, co się stało z IX legionem, który przed 15 laty udał się w kierunku Szkocji, ale nigdy nie wrócił. Jednym z członków tego legionu był jego ojciec. Odnajdując symbol legionu przywróci im chwałę i honor wiecznych bohaterów.

Najprawdopodobniej obraz pojawi się w kinach na początku 2011 roku.

Okładka książki Rosemary Sutcliff pt. The Eagle of the NinthOkładka książki Rosemary Sutcliff pt. The Eagle of the Ninth

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…