Ostatni film Ledgera w grudniu

Kadr z filmu The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

Ostatni film, w którym pojawia się Heath Ledger, czyli produkcja pt. Imaginarium of Dr Parnassus zadebiutuje w amerykańskich kinach 25 grudnia br. O tej dacie premiery zadecydował dystrybutor, firma Sony Pictures Classics, która od jakiegoś czasu zastanawiała się kiedy film mógłby pojawić się na ekranach.

Światowa premiera filmu The Imaginarium of Dr Parnassus odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w dniu 18 września. To wtedy po raz pierwszy ujrzymy dzieło Terry'ego Gilliama. Europejska premiera filmu zapowiedziana jest na 16 października w Londynie. Na chwilę obecną nie jest znana Polska data premiery.

Film The Imaginarium of Dr Parnassus rozgrywa się we współczesnym Londynie. W mieście pojawiają się grupa starożytnych magików, którzy zamierzają zorganizować pokaz swoich możliwości. W czasie jego trwania oferują widzom podróż do świata wyobraźni. Wśród grupy magików jest niejaki Tony, który zamierza ocalić impresaria grupy, dr Parnassusa, od zakusów diabła.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux