"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Ostatni film Ledgera w grudniu 0

Ostatni film, w którym pojawia się Heath Ledger, czyli produkcja pt. Imaginarium of Dr Parnassus zadebiutuje w amerykańskich kinach 25 grudnia br. O tej dacie premiery zadecydował dystrybutor, firma Sony Pictures Classics, która od jakiegoś czasu zastanawiała się kiedy film mógłby pojawić się na ekranach.

Kadr z filmu The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

Światowa premiera filmu The Imaginarium of Dr Parnassus odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w dniu 18 września. To wtedy po raz pierwszy ujrzymy dzieło Terry'ego Gilliama. Europejska premiera filmu zapowiedziana jest na 16 października w Londynie. Na chwilę obecną nie jest znana Polska data premiery.

Film The Imaginarium of Dr Parnassus rozgrywa się we współczesnym Londynie. W mieście pojawiają się grupa starożytnych magików, którzy zamierzają zorganizować pokaz swoich możliwości. W czasie jego trwania oferują widzom podróż do świata wyobraźni. Wśród grupy magików jest niejaki Tony, który zamierza ocalić impresaria grupy, dr Parnassusa, od zakusów diabła.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…