Tonight is the night.

Gwiazdy Hollywood w Gdańsku 3

Dziś o godzinie 12 aktorki grające w filmie Dzieci Ireny Sendlerowej Marcia Gay Harden oraz Anna Paquin odcisnęły odciski swych dłoni w Alei Gwiazd w Gdańsku. Uczynił to także reżyser tego filmu John Kent Harrison. Odsłonięcie rzeźb odbyło się w ramach trwającego w Gdańsku festiwalu Solidarity of Arts.

Marcia Gay Harden, John Kent Harrison, Anna Paquin/PAP

Anna Paquin gra w filmie Irenę Sendlerową, kobietę, która uratowała co najmniej 2,5 tysiąca skazanych na zagładę dzieci. Jest również jedną z najmłodszych aktorek, które otrzymały Oscara. Obecnie popularna jest z roli Sookie Stackhouse z serialu Czysta krew.

Anna Paquin/PAPAnna Paquin/PAP

Marcia Gay Harden jest filmową matką Ireny. Osobiście jest również laureatką Oscara.

Marcia Gay Harden/PAPMarcia Gay Harden/PAP

John Kent Harrison reżyser obrazu o Irenie Sendlerowej, w Polsce jest najlepiej znany z reżyserii filmu Jan Paweł II.

John Kent Harrison/PAPJohn Kent Harrison/PAP

A już dziś w kinie Neptun o godzinie 19:30 premiera Dzieci Ireny Sendlerowej z udziałem gwiazd, gdzie obecny będzie nasz reporter Adam Siennica.

Źrodło: pap

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

I znów obcokrajowcy nakręcili film o pięknej karcie polskiej historii. A gdzie są nasi reżyserzy i producenci? Czy TVP, TVN i innych stać jedynie na seriale i próbki warsztatowe w stylu Generała??
Oj Panie i Panowie, twórcy polskiego kina wstydźcie się. Ja wiem, że trudno. Nie ma pieniędzy. Taki film nie gwarantuje sukcesu komercyjnego i inne bla bla bla. A Finom opłacało się zrobić "Wojnę Zimową", a my? Jeśli już to najchętniej kręcimy filmy o zwycięstwach, a przecież jest tyle pięknych kart historii, mimo, że okupionych porażką i krwią. Wspomnieć chociażby mogę w przeddzień rocznicy wybuchu wojny o bitwie nad Bzurą, Wizną, Mokrą. Powstanie Warszawskie praktycznie przestano pokazywać w filmach w latach 60-tych z drobnymi wyjątkami jak "Pierścionek z orłem w koronie". Piszę tylko o wojnie na terytorium Polski. Nie można zapominać o udziale Polaków w działaniach w Europie Wschodniej i Zachodniej.
Na tych arenach możemy sobie jedynie pooglądać epizodyczne przedstawienie Polaków ("Bitwa o Anglię", "O jeden most za daleko"), a na Wschodzie jakoś nic mi do głowy nie przychodzi.

Proszę czekać…