Miliard dla Piratów z Karaibów 0

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka dołączą do Titanica oraz Władcy Pierścieni: Powrót króla jako trzeci film, któremu udało się pokonać granicę jednego miliarda dolarów dochodu w światowym box office.

Choć obraz od dwóch tygodni nie jest już w pierwszej dziesiątce amerykańskiego rankingu, udało mu się zarobić niemal 5 milionów dolarów podczas weekendu Święta Pracy i podnieść w ten sposób zyski w USA do 414 milionów dolarów, co jest szóstym najlepszym wynikiem.Jednak to przede wszystkim dochody z pozostałych krajów zapewniły filmowi wejście do grona obrazów z 10-cyfrowym zyskiem. Przez dziewięć tygodni z rzędu Piraci z Karaibów dominowali w kinach zarabiając w sumie około 583 milionów dolarów. Najwięcej, bo 94 miliony obraz zarobił w Wielkiej Brytanii, dobrze poradził sobie także w Japonii, gdzie osiągnął wynik 78 milionów. 15 września film zadebiutuje we Włoszech.

Nic nie wskazuje na to, aby Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka pokonali Titanica, który zarobił 1,83 miliarda dolarów. Aby prześcignąć Władcę pierścieni musi natomiast zarobić kolejne 130 milionów.

Trzecia część pirackiej sagi Pirates of the Caribbean: At Worlds End zadebiutuje na ekranach kin 25 maja 2007 roku.

megafon.pl

Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlakaKadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Mort_Rainey

Najlepiej będzie jak 3 zrobi wielką klapę…wtedy nie zrobią 4,5,6,7:)

opatrznik

Było można sie tego spodziewać, choć nei ukrywam, że jest to lekkie zaskoczenie.

Proszę czekać…