Tonight is the night.

Najbogatsze lato w USA 0

W USA dopiero nadchodzi długi weekend z okazji Święta Pracy, czas gdy kina naliczają ogromne zyski, a już teraz można stwierdzić, że tegoroczne lato było najlepsze pod względem przychodów w USA. Wygląda na to, że w czasach kryzysu Amerykanie wolą wybrać się do kina, niż wydawać ogromne pieniądze na inne rozrywki.

Ogromne przychody kin

Po tej niedzieli kina osiągnęły łączny przychód 4,17 miliarda dolarów (przypominamy, że lato w USA jeszcze się nie skończyło), a ostatni rekord należał do lata 2007, kiedy to przemysł zgarnął 4,16 miliarda zielonych.

Co więc wpłynęło na tak świetne wyniki? Najprawdopodobniej filmy, który ludzi po prostu ciągną do kina, takie jak: Transformers: Zemsta upadłych (prawie 400 milionów), Harry Potter i Książę Półkrwi (294 milionów), Odlot (290 milionów).

Kadr z filmu Kac VegasKadr z filmu Kac Vegas

Niektóre filmy zrobiły też dużą niespodziankę, jak chociażby oznaczona kategorią R komedia Kac Vegas, która zgarnęła 270 milionów.

Jak widać wielkie studia nie powinny się martwić, bo kino jest pożądane zawsze, nawet w najcięższych czasach (przynajmniej w Ameryce).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Adam_Siennica

Szkoda tylko, że 3/4 produkcji z tego sezonu było rozczarowaniem :-/ Miejmy nadzieje, że za rok będzie lepiej :D

Proszę czekać…