Zero na festiwalu w Pusan 0

Film zostanie zaprezentowany w sekcji Flash Forward, która jest jedyną sekcją konkursową tego Festiwalu prezentującą debiutanckie oraz drugie w dorobku reżyserów filmy z krajów spoza Azji. Sekcja ta pojawiła się w programie tegorocznego Festiwalu po raz pierwszy i w założeniu ma być elektryzującą dawką kina nieazjatyckiego młodej generacji, która spowoduje wokół niego dyskusję.

Zero

Festiwal odbędzie się w dniach 8 – 16 października i jest to najważniejsza impreza filmowa w Azji. Festiwal znany jest zwłaszcza z promocji młodych talentów oraz przedstawianiu światu ich debiutanckich dokonań i z roku na rok gromadzi coraz większą międzynarodową publiczność.

ZERO startuje również w Konkursie Głównym na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (14 – 19 września). Premiera filmu w kinach w całej Polsce 23 października.

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesman chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesman potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym „tak” uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.

To początek wielowątkowej historii, w której przetną się drogi wielu osób, a każda ich decyzja będzie miała konsekwencje nie tylko dla nich. „Zero” to opowieść o miłości i nienawiści, o zdradzających i zdradzanych, o przemocy i seksie oraz o zaskakujących tajemnicach, które poznamy w trakcie tej przedziwnej doby. Wprawiona w ruch machina nieodwracalnie zmieni życie bohaterów. Czy rzeczywiście nieodwracalnie?

Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…