Przepiękny zwiastun Konfucjusza! 0

Film reżyserowany jest przez Hu Mei. Należy ona do tak zwanego Piątego Pokolenia filmowców, którzy skończyli Szkołę Filmową w Pekinie w latach 80-tych. Są tu takie osobistości jak Zhang Yimou, Chen Kaige i Tian Zhuangzhuang.

Confucius

Budżet produkcji szacowany jest na 22 miliony dolarów z bardzo dramatyczną fabułą. Scenariusz napisze Chan Khan (Red Cliff).

Chow Yun Fat, gwiazda, która od lat gra w Hollywood zagra główną rolę. Chen Daoming zagra Lao Zi, założyciela Taoizmu, a Zhou Xun dostała główną rolę kobiecą. Muzykę komponuje zdobywca Oscara za Ostatniego Cesarza, Cong Su. Zdjęcia robi inny zdobywca Oscara,Peter Pau.

Zwiastun prezentuje się przepięknie – nie pada w nim ani jedno słowo, a zaczyna od oszałamiających dźwięków Er-Hu. Mówi się, że film będzie chińskim kandydatem do Oscara – czyżby zrobili w końcu tak wielki i uniwersalny film, która zdobędzie nominację?

Głównym tematem rozważań Konfucjusza było codzienne życie ludzi i stabilność społeczeństwa. Jego zdaniem podstawowymi cnotami są: humanitaryzm, praworządność, poprawność, mądrość i lojalność. Cnoty te realizują się w pięciu powinnościach, czy też fundamentalnych relacjach społecznych: między panującym i urzędnikiem, ojcem i synem, starszym i młodszym bratem, mężem i żoną oraz między przyjaciółmi. Moralność jednostki i podstawowa rola rodziny jest fundamentem i gwarantem stabilności państwa. Konfucjusz dużą rolę w kształtowaniu ładu społecznego przypisywał wykształceniu, które obejmowało także kwestie ducha i serca.

Confucius będzie mieć premierę w Chinach w tym miesiącu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…