"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Wypożyczalnia filmów od YouTube 0

Jak donosi The Wall Street Journal szefowie firmy YouTube oraz jego właściciele – firma Google rozpoczęły właśnie rozmowy z wielkimi amerykańskimi wytwórniami filmowymi. Celem rozmów jest uruchomienie serwisu umożliwiającego wypożyczenie filmów online. YouTube chce tym samym dołączyć do portali iTunes, Amazon i CinemaNow, które już takie wypożyczenie oferują.

Logo YouTube

Według dziennikarzy The Wall Street Journal najbardziej zaawansowane rozmowy prowadzone są z firmami LionsGate, MGM, Sony i Warner Bros. To właśnie najprawdopodobniej ich produkcje najszybciej widzowie będą mogli oglądać. W pierwszych opiniach można spodziewać się, iż koszt wypożyczenia będzie wynosił 3,99 $ za jedną dobę wypożyczenia.

Standardowo wypożyczenie filmów online polega na umożliwieniu odpłatnego ściągnięcia filmu. W zamian za to widz otrzymuje najczęściej jedną dobę na możliwość obejrzenia filmu. Po tym okresie pliku nie da się już otworzyć.

Czy taka będzie przyszłość YouTube?

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Vermin

Jak dla mnie pomysł w naszym kraju chybiony. Raz że masa osób zasssysa filmy z torrentów, dwa że szybciej i taniej wyjdzie wypożyczyć film na DVD, trzy, coś mi mówi że plik będzie można tylko odpalić na kompie który go ściągnął, czyli nie będzie możliwości zgrania go i odpalenia na TV.

xanteen

Cena taka jak przy VoD w TP, mam tylko pytanie czy będzie to jakoś można zapisać i obejrzeć na plaźmie? bo jak nie to pozostanę przy opcji tepsy.. jakoś ma dla mnie znaczenie

Proszę czekać…