Solopan

Dane kontaktowe

Adres:

  • SOLOPAN Sp. z o. o.
    ul. Królewska 23/2
    00-064 Warszawa

    tel/fax +48 22 828 01 44
    tel/fax +48 22 826 02 40

Adres e-mail:

Informacje

SOLOPAN jest pierwszym niezależnym dystrybutorem filmowym w Europie Wschodniej działającym w Polsce od 1990 roku. Firma systematycznie i konsekwentnie rozwijała się, wzbogacając swój repertuar filmowy, stając się w rezultacie jednym z najlepszych dystrybutorów niezależnych w naszym kraju.

Osiągnięcia SOLOPAN zawdzięcza osobistej wrażliwości swojego właściciela, wpływającej na ostateczny wybór filmów. Aktywna promocja jak i niekonwencjonalna reklama oraz dynamiczna i elastyczna struktura organizacyjna, umożliwiła nam dotarcie do szerokiej publiczności. Nasz repertuar to w większości kino artystyczne cieszące się szerokim uznaniem bardziej wymagającego widza.

Solopan od początku istnienia sprowadzał do Polski filmy wybitnych reżyserów jak: Robert Altman, Emir Kusturica, bracia Coen, Bernardo Bertolucci, Patrice Leconte, David Lynch, Agnieszka Holland, Jim Jarmusch, Krzysztof Kieslowski, Ken Loach, David Cronenberg, Jane Campion, Atom Egoyan, Carlos Saura, Todd Haynes, Wim Wenders, Pedro Almodovar, Takeshi Kitano i Eric Zonca.

Firma SOLOPAN prowadziła w Warszawie przez 10 lat kino Kultura i Rejs, nadal prowadzi Paradiso promując nie tylko własne ambitne filmy. Najważniejszym kryterium jest dobry film.

Filmografia (zobacz wszystkie)

Proszę czekać…