SPI International Polska

Dane kontaktowe

Adres:

  • SPI International Polska Sp. z o.o.
    ul. Tyniecka 38 A, 02-621 Warszawa
    tel: (022) 854 03 37, 646 20 36; fax: (022) 848 45 70

Adres e-mail:

Strona www:

Informacje

SPI International Polska zajmuje się dystrybucją i produkcją filmową pod dwiema markami: SPI i SPInka.

SPI – dystrybutor takich komercyjnych przebojów jak SIN CITY, ASTERIX I OBELIX: MISJA KLEOPATRA, NEXT czy PULP FICTION – 25 stycznia 2008 roku wprowadzi na ekrany polskich kin największą europejską produkcję wszechczasów ASTERIX NA OLIMPIADZIE (będzie to zarazem światowa premiera filmu), zaś na Walentynki 2008 roku – komedię romantyczną ROZMOWY NOCĄ w reżyserii Macieja Żaka ze scenariuszem Karoliny Szymczyk-Majchrzak, wyróżnionym w konkursie Hartley-Merrill Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

SPInka, która zajmuje się kinem artystycznym, wprowadziła na ekrany polskich kin takie przeboje, jak: CHICAGO, FRIDA, GODZINY czy KRÓLOWA. Wkrótce przedstawi polskim widzom film POLAK POTRZEBNY OD ZARAZ (It’s a Free World) nagrodzone na festiwalu w Wenecji najnowsze dzieło Kena Loacha, koprodukowane przez SPI.

Od 2002 roku firma zajmuje się również produkcja filmową. Pierwsze filmy koprodukowane przez SPI to SYMETRIA Konrada Niewolskiego oraz WESELE Wojciecha Smarzowskiego. Filmy te przyciągnęły do polskich kin setki tysięcy widzów oraz zdobyły uznanie na festiwalach filmowych w kraju i na świecie. Kolejne filmy SPI odniosły sukces na festiwalach polskich filmów w Gdyni. Zarówno TERAZ JA Anny Jadowskiej, jak i CHAOS Xawerego Żuławskiego otrzymały nagrody za Najlepszy Debiut Reżyserski.

SPI prowadzi również cztery kanały telewizyjne. Znany wszystkim miłośnikom polskiego kina kanał KINO POLSKA oraz trzy kanały filmowe FILMBOX, NONSTOP KINO i NONSTOP KINO HD. Jako pierwszy niezależny dystrybutor w Polsce SPI oferuje telewidzom kinowe hity w jakości High Definition. Filmy SPI (także te w High Definition) można również oglądać za pomocą usługi VOD (wideo na życzenie).

Filmografia (zobacz wszystkie)

Proszę czekać…