Best Film

Dane kontaktowe

Adres:

  • BEST FILM CO Sp. z o.o.

    ul. Czerniakowska 73/79,
    00-718 Warszawa

    tel.: +48 228871480
    fax: +48 228871730

Adres e-mail:

Strona www:

Informacje

Best Film to wiodący polski, niezależny dystrybutor filmowy działający na rynku od 1995 r. Firma współpracuje z największymi producentami, których filmy dystrybuują najbardziej renomowane studia filmowe na świecie.

Niezależnie od dystrybucji filmów zagranicznych firma aktywnie współuczestniczy w produkcji polskich filmów jako koproducent i dystrybutor ("Plac zbawiciela", "Jasminum", "Pora umierać”, "Mój Nikifor"). W pamięci widzów z pewnością najbardziej zapisały się komediowe przeboje kinowe Best Filmu, wśród nich uznane już za filmy kultowe: "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota" i "Sztos".

Best Film to również prężnie działający dystrybutor DVD i BR-DVD oraz dostawca konentu VOD.

Firma jest m.in. wyłącznym dystrybutorem produkcji BBC na terytorium Polski (produkcje Davida Attenborough, ekranizacje powieści kostiumowych, "Sherlock", "Teletubisie" i wiele innych).

W ofercie wydawniczej Best Filmu można znaleźć wiele pozycji “kultowego kina polskiego” – zarówno najlepsze komedie (Bareja, Machulski) jak i klasykę naszego kina (Kieślowski, Wajda, Polański). Z okazji 50-lecia Polskiej Szkoły Filmowej Best Film Co przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wydał okolicznościową kolekcję filmową przygotowaną specjalnie na tę okazję.

Firma współpracuje z największymi wydawnictwami prasowymi przy tworzeniu kolekcji specjalnych DVD m.in. dla Agory, Bauera, Polityki, Edipresse oraz Burdy

Zapowiedzi kinowe (zobacz wszystkie)

Filmografia (zobacz wszystkie)

Proszę czekać…