Jadowity wróg 2008

Copperhead

Bill Longley przyjeżdża do niewielkiego, meksykańskiego miasteczka twierdząc, że za kilka godzin zaatakuje je horda węży. Początkowo zostaje wyśmiany i popada w konflikt z miejscowymi zbirami. Kilka godzin później w miasteczku pojawiają się pierwsze gady. Przerażeni mieszkańcy barykadują się w saloonie, próbując przetrwać noc.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Brad Johnson
jako "Wild" Bill Longley
Billy Drago
jako Jesse Evans
Keith Stone
jako Will Bonney
Brad Greenquist
jako Garrett
Wendy Carter
jako Jane
Atanas Srebrev
jako Josiah
Gabriel Womack
jako Roscoe Burrell
Todd Jensen
jako Szeryf Mercer
Violeta Markovska
jako Darla
George Zlatarev
jako Ponciano "Ponce" Domingues
Nick Harvey
jako Tannen
Marta Kondova
jako Pani Murphy

Fabuła

Bill Longley przyjeżdża do niewielkiego, meksykańskiego miasteczka twierdząc, że za kilka godzin zaatakuje je horda węży. Początkowo zostaje wyśmiany i popada w konflikt z miejscowymi zbirami. Kilka godzin później w miasteczku pojawiają się pierwsze gady. Przerażeni mieszkańcy barykadują się w saloonie, próbując przetrwać noc. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Horror, Western
Słowa kluczowe
wąż, szeryf, dynamit, rewolwer zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-06-28 (świat)
Wytwórnia
Sci Fi Pictures
Unified Film Organization (UFO)
Universal TV
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
90 minut

Recenzje

Węże na dzikim zachodzie. 5
  • 2010-02-09
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Przyznam, że Jadowity wróg, nie był moim pierwszym spotkaniem z twórczością Todora Chapkanova. Jak do tej pory uczucia po jego filmach miałem raczej mieszane i niestety nic się nie zmieniło. Oczywiście jest to film zrealizowany na potrzeby telewizji, co już samo w sobie ni wróżyło nic dobrego.

Film na pewno nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród różnego typu horrorów o zabójczych zwierzętach. Najważniejszy element jakim są jadowite węże, wygląda niestety sztucznie i niezbyt przekonywająco. Szkoda, że w filmie nie wyjaśniono skąd wzięły się węże, co stało się z ciałami zabitych przez nie ludzi i dlaczego w kolejnych scenach liczba węży jest dowolna. Oczywiście obraz przeplatany jest dużą ilością błędów i niedociągnięć. Śmieszyć może również sam schemat zachowań postaci i głupawe pomysły na uśmiercenie gadów i oczywiście zabicie okien deskami z pozostawionymi otworami między nimi.

O dziwo gra tu kilka znanych aktorów filmów klasy B, jak choćby Billy Drago czy Brad Johnson. Niestety ich gra nie stoi na zbyt wysokim poziomie, a czasami jest wręcz żenująca. Na plus zaliczyć można jednak muzykę, mamy tu bowiem dobre, typowo westernowe wstawki nadające niezłego klimatu. Dobrze dobrano również dźwięki, przez co wystrzały, wybuchy i same węże brzmią bardziej realistycznie.

Ogólnie film bardzo średni i na pewno nie zostanie w pamięci na długo. Niezłym pomysłem było przeniesie akcji w czasy dzikiego zachodu, co nadało nieco oryginalnośći. Reszta to już schemat.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą