Praca w Szpitalu Świętego Serca pozwala młodemu interniście Johnowi "J.D" Dorianowi uczyć się medycyny, nawiązywać przyjaźnie i czerpać życiowe lekcje.
Odcinki 182 dodaj odcinek
Młody internista John Dorian rozpoczyna pracę w Szpitalu Świętego Serca.
Do szpitala trafia młody chłopak, Will Forte, u którego lekarze podejrzewają chorobę nowotworu płuc. Doktor Cox odtrąca J.D, gdy ten próbuje lepiej go poznać. Konflikt między Elliot a Carlą i pozostałymi pielęgniarkami pogłębia się.
Stan pacjenta po operacji, którą przeprowadził Turk, pogarsza się. J.D sądzi, że jest to rezultat uchybień dokonanych przez jego najlepszego przyjaciela. Elliot czuje się nieswojo, gdy doktor Kelso nazywa ją "skarbem". O poradę, jak rozwiązać ten problem, dziewczyna zwraca się do doktora Coxa. W międzyczasie J.D i Elliot zbliżają się do siebie. Intymną sytuację przerywa doktor Cox. Teraz J.D ma 48 godzin na pocałowanie Elliot. W przeciwnym razie uważa, że na zawsze zostaną w strefie przyjaciół...
Trójka stażystów musi po raz pierwszy stawić czoła śmierci. Pacjentką J.D. jest 74-letnia kobietą, która jest gotowa umrzeć. Turk opiekuje się Davidem, z którym z czasem zaprzyjaźnia się, a Carla wraz z Elliot zajmują się panią Guerrero, Hiszpanką, która nie zna angielskiego.
Elliot za namową J.D zgadza się na zastosowanie niekonwencjonalnych metod leczenia swoich pacjentów. Turk chce podarować Carli prezent. J.D. musi zdecydować za czyim podejściem się opowie - doktora Coxa, dla którego najważniejszy jest pacjent, czy podejściem doktora Kelso, dla którego zaś priorytetem jest dobro szpitala. W końcu doktor Cox doprowadza do operacji pacjentki bez ubezpieczenia, za co będzie musiał ponieść konsekwencje...
Po tym jak doktor Cox został zawieszony w obowiązkach, J.D. próbuje mu pomóc. Doktor Kelso przydziela go do obserwacji pacjentki, która jest członkinią zarządu szpitala. Mężczyzna chce wykorzystać jej wpływy, by pomóc w przywróceniu Coxa na dawne stanowisko. Sytuacja komplikuje się, gdy okazuje się, że pacjentka okazuje się żoną doktora Coxa... Elliot zaczyna coraz częściej odwiedzać jednego z pacjentów, który jest psychiatrą. Carla, gdy dowiaduje się, że jej matka, podczas jej nieobecności, złamała nogę, winą obarcza wspólne zamieszkanie z Turkiem.
Do szpitala trafia stażysta Nick Murdoch (Sean Hayes), który powoli degraduje J.D. z roli pupilka w szpitalu. Turk zauważa, że odczuwa coraz większy strach przed operacjami. Dr Cox próbuje pomóc mu rozwiązać problem.
J.D. wraz z Turkiem ratują lokalnego telewizyjnego kamerzystę. Ich reanimacja zostaje sfilmowana i obaj zostają bohaterami. J.D. zgadza się na umieszczenie ich wizerunku dla promocji szpitala. Turk czuje dyskomfort związany z chwilą popularności. Elliot planuje spędzić wieczór z Carlą i jej przyjaciółką. Dr Cox chce, aby J.D. sam wystawił sobie ocenę.
Zbliża się Święto Dziękczynienia. U J.D. zdiagnozowano zapalenie wyrostka. Internista dowiaduje się, że operację ma przeprowadzić Turk, jednak ma co do tego pewne obawy. Elliot stara się być milsza dla pacjentów. Dr Cox próbuje zwrócić uwagę byłego szefa medycznego, doktora Bensona.
J.D. zaprasza Carlę na pokaz fotografii. Dochodzi jednak między nimi do kłótni o to, że pielęgniarka cały czas nazywa go "Bambim". Carla zarzuca mu także, że jako lekarz czuję się lepszy od pielęgniarek. Turk znajduje doskonałe miejsce spędzania wolnego czasu, jednak również dr Kelso chce tam się relaksować.
Boże Narodzenie. Dr Cox chce, by J.D. sfilmował narodziny dziecka przyjaciółki Jordan. Elliot zajmuje się nastoletnią dziewczyną w ósmym miesiącu ciąży, która trafiła do szpitala. Turk natomiast traci wiarę w magię świąt.
J.D. pomaga doktorowi Coxowi utrzymać jego 24-godzinną zmianę bez utraty żadnego z pacjentów. Pewna kobieta poślizgnęła się na korytarzu szpitala i dr Kelso chce, by J.D. zajął się nią osobiście, unikając w ten sposób możliwego pozwu. Elliot czuje się pomijana w obowiązkach i próbuje postawić się Coxowi.
J.D. spędza w pracy w szpitalu coraz więcej czasu, co źle wpływa na jego znajomość z nowo poznaną Alex. Dr Kelso przekazuje prowadzenie obchodów ze studentami doktorowi Coxowi. Ten przekonuje stażystów, by przestali bać się Kelso. Turk i Carla przeżywają pewne problemy natury seksualnej.
Moment zbliżenia się J.D. i Alex przerywa późna pora i internista musi udać się do szpitala. J.D. podejrzewa, że Elliot jest zazdrosna o ich romans. Do szpitala po raz kolejny trafia pacjent, który przedawkował. Carla chce, by Turk zakolegował się z doktorem Coxem. Okazuje się, że ten skrywał uczucia wobec dziewczyny Turka...
Po tym jak rozpadł się związek J.D. i Alex, chłopak spędza noc z Elliot. Dziewczyna zarzuca mu, że zachowuje się niedojrzale. Wszyscy pracownicy szpitala muszą spotkać się z psychologiem. Bohaterowie zaczynają się zwierzać o życiu osobistym, związkach, a także powodach, dla których wybrali swoją pracę.
Elliot decyduje się pomóc Turkowi w napisaniu projektu medycznego. Po jakimś czasie zdaje sobie sprawę, że odwala za niego całą robotę. Chirurg tłumaczy, że był to pretekst do pogodzenia dziewczyny z J.D., z którym Elliot niedawno zerwała. Carla chce, by ostatnie życzenie pacjenta w śpiączce zostało wykonane, jednak dr Kelso to uniemożliwia. Pielęgniarka zwraca się o pomoc do Teda.
J.D., Turkowi i Elliot zostają przydzieleni nowi praktykanci. J.D. musi zaopiekować się Joshem, niezdarnym młodym chłopakiem, który przypomina dr Doriana z początków jego stażu. Elliot zmaga się z rozleniwionym Philipem Chambersem, synem prezesa firmy utrzymującej szpital. Turkowi przyjdzie się zatroszczyć o Christine, którą zainteresowany jest doktor Cox.
J.D. musi zająć się natarczywym starszym pacjentem. Gdy ten umiera, chłopak czuje, że być może była to po części jego wina. Elliot odkrywa, że dr Kelso w młodości grał na gitarze i komponował piosenki. Dr Cox chciałby bardziej zaangażować się w związek z Christine. Na drodze jednak stanie mu Jordan i skrywana miłość Coxa do Carli...
Turk i Elliot mają odczytać swoją pracę, nad którą pracowali od jakiegoś czasu. Z tej okazji pojawią się ich rodzice. Nieoczekiwanie również pojawia się z wizytą ojciec J.D. (John Ritter). Elliot obawia się, że jedynym powodem, dla którego została lekarzem, było zaimponowanie ojcu. Carla, chcąc zaprzyjaźnić się z mamą Turka, odkrywa jak bardzo jest do niej podobna. J.D. natomiast dostrzega samotność jego ojca.
J.D. zaczyna czuć irytację przez to, że Turk każdą czynność sprowadza do rywalizacji. Kiedy J.D. prosi przyjaciela o konsultacje w sprawie pacjenta, ten udziela porady, na którą nie liczył dr Dorian. Elliot zajmuje się Seanem, przystojnym pacjentem, w którym młoda internistka chce się umówić. Dr Cox swoim aroganckim zachowaniem wobec doktora Kelso powoduje, że ten zwalnia jedną z pielęgniarek.
Pielęgniarka Laverne przez przypadek rani J.D. strzykawką z krwią jednego z pacjentów. J.D. obawia się, że może zarazić się wirusowym zapaleniem wątroby typu B. Turk zauważa, że ostatnimi czasy przytył parę kilo. Postanawia zadbać o swoja sylwetkę, zaczynając biegać z Coxem. Carla jednak coraz bardziej czuje się zaniedbywana. Elliot zauważa, że przez spotkania z Seanem zaniedbuje obowiązki w szpitalu.
Do szpitala trafia Ben Sullivan (Brendan Fraser), brat Jordan. Po badaniach okazuje się, że Ben ma zaawansowaną postać białaczki. J.D. nie może dopuścić do siebie tej myśli. Elliot opiekuje się pacjentką Jill Tracy, która w przeszłości gościła już w szpitalu. Internistka przekazuje jej wiadomość, że jest w ciąży. Turk o mały włos nie przeprowadziłby operacji na niewłaściwym pacjencie.
Kontynuacja poprzedniego odcinka. Dr Cox odczuwa strach związany ze zdiagnozowaną chorobą u Bena. Elliot otrzymuje od doktora Kelso anonimową ankietę dotyczącą jego osoby. Turk jest zaskoczony, gdy dowiaduje się, że dr Wen za najlepszego chirurga uważa Todda.
To ostatni dzień dla J.D., Elliot i Turka bycia stażystami w szpitalu. Już od pierwszego lipca będą rezydentami. W ostatnim dniu wspomniana trójka chce pomóc pacjentowi bez ubezpieczenia. Kiedy wszystko przebiega po ich myśli, pojawia się Jordan i w akcie złości na doktora Coxa mówi bohaterom rzeczy, które próbowali zachować dla siebie w minionym roku...
Po tym jak na początku lipca Jordan zdradziła sekrety bohaterów, relacje między postaciami komplikują się, a atmosfera w szpitalu staje się napięta. J.D. zauważa, że dr Cox nie jest zły na niego za to, że przespał się z jego byłą żoną. Wszystko jednak po czasie powoli wraca do normy.
J.D., Elliot i Turk są rozczarowani, że pomimo bycia rezydentami, nie są traktowani poważnie i ich obowiązki nie różnią się zbytnio od tych, które wykonywali jako stażyści. Dr Kelso prosi Coxa, by ten wygłosił wstępną przemowę na przyjęciu. Cox początkowo odrzuca propozycję, jednak pod wpływem Jordan zmienia zdanie.
Dr Kelso ogłasza konkurs na najlepszą publikację o najciekawszym przypadku. Nagrodą jest wyjazd na konferencję medyczną do Reno w Newadzie. Początkowo J.D. upiera się, że nie chce uczestniczyć w konkursie, jednak zmienia zdanie, czym rozczarowuje doktora Coxa. Elliot stara się zaprzyjaźnić z Carlą.
Elliot chce poprawić swoje stosunki z doktorem Coxem. Ten zleca jej przekazywanie pacjentom złych wieści. Dziewczyna z czasem przekonuje się, że ta czynność nie jest tak przyjemna jak myślała wcześniej. Dr Kelso wybiera Turka wśród chirurgów na wyjazd na weekend do Meksyku. Turk ma jednak wątpliwości,bo dowiaduje się, że inny chirurg Bonnie, nie został wybrany tylko dlatego, że jest kobietą. J.D. traci zaufanie wobec Carli, kiedy zdradza szczegóły rozmowy z kobietą.
J.D. zaczyna nosić fartuch lekarski, by poczuć się jak doświadczony doktor. Poczucie pewności jednak przemija, gdy J.D. uważa, że z jego winy pacjent, pan Blair stracił węch. Elliot spędza noc z jednym z chirurgów. Tym samym staje się obiektem żartów pracowników szpitala. Dziewczynę najbardziej jednak uderza, że nawet Turk wśród chirurgów żartuje na jej temat.
Zbliża się Halloween. J.D. jest zaskoczony niespodziewanym przyjazdem jego starszego brata, Dana (Tom Cavanagh). Danowi podoba się Elliot, co jednak sprawia dyskomfort młodszemu Dorianowi. J.D. w końcu zdaje sobie sprawę z tego, że wstydzi się swojego brata. Turk odmawia pójścia na pogrzeb zmarłego pacjenta, co staje się pretekstem do dyskusji między nim a doktorem Coxem na temat radzenia sobie ze śmiercią pacjentów.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…