Samotnia 2005-2005

Bleak House
Serial

W londyńskim sądzie, od lat toczy się sprawa pomiędzy członkami rodziny Jarndyce. Są w nią zaangażowane całe rodziny, a wciąż odwlekające się zakończenie procesu, wielu doprowadziło do bankructwa i upadku. Filantrop, John Jarndyce, postanawia nie dopuścić do tego aby proces zawładnął całym jego życiem. Przyjmuje na… zobacz więcej

W londyńskim sądzie, od lat toczy się sprawa pomiędzy członkami rodziny Jarndyce. Są w nią zaangażowane całe rodziny, a wciąż odwlekające się zakończenie procesu, wielu doprowadziło do bankructwa i upadku. Filantrop, John Jarndyce, postanawia nie dopuścić do tego aby proces zawładnął całym jego życiem. Przyjmuje na wychowanie dwójkę dzieci Adę Claire i Richarda Carstonea, do opieki nad którymi zatrudnia młodą Esther Summerson - kobietę, która dorastała w biedzie nieświadoma swojego pochodzenia. Jedną z osób zaangażowanych w sprawę Jarndyców, jest Lady Dedlock, której adwokat odkrywa, że jego pracodawczyni miała kiedyś romans, z którego ma córkę: Esther. Zanim jednak, adwokat Turlington zdoła przekazać wieści mężowi Lady, zostaje zamordowana... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
sąd, londyn, na podstawie książki, proces sądowy zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2005-10-27 (świat)
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Inne tytuły
Masterpiece Theatre: Bleak House (USA)
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
caryca84 7

Dosyć ponury film – Jak ktoś lubi klimat dickensowski to film mu się spodoba. Na pewno jest świetnie zrobiony i potrafi wciągnąć. Brzydota części bohaterów pokazana aż do przesady – czyli typowy Dickens :) Ja osobiście wolę "cieplejsze" klimaty, ale temu filmowi na pewno nic nie brakuje (poza światłem :D).

mimi

DVD – Mozna to gdzies dostac na DVD? Nie wie ktos?

Wodnica79 mimi 7

Właśnie kupiłam to sobie na DVD w Empiku w Krakowie.

Patryk_Tokarek mimi

Ja mam z gazety Daily Mail wydawanej w UK :)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Chemas
64 pkt.
2
Mierzwiak
63 pkt.
3
Wodnica79
38 pkt.
4
Cenobite
20 pkt.
5
nathalie
6 pkt.
6
Hsi_Nao
1 pkt.
7
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…