Rachel wychodzi za mąż 2008

Rachel Getting Married
Film

Kym (Anne Hathaway) wraca do domu na ślub swojej siostry Rachel (Rosemarie Dewitt). Rozpoczyna się pełne muzyki i miłości doniosłe wydarzenie, na które przybywają liczni krewni i przyjaciele. Kym nie jest jednak w stanie oddać palmy pierwszeństwa pannie młodej. Wkrótce tłamszone w rodzinie napięcia zaczynają doprowadzać… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO2, 05 czerwiec 2024, środa 17:40 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Anne Hathaway
jako Kym
Rosemarie DeWitt
jako Rachel
Mather Zickel
jako Kieran
Bill Irwin
jako Paul
Anisa George
jako Emma
Tunde Adebimpe
jako Sidney
Debra Winger
jako Abby
Jerome Le Page
jako Andrew
Beau Sia
jako Norman Sklear
Dorian Missick
jako Dorian Lovejoy
Kyrah Julian
jako Siostra Sidney

Kym (Anne Hathaway) wraca do domu na ślub swojej siostry Rachel (Rosemarie Dewitt). Rozpoczyna się pełne muzyki i miłości doniosłe wydarzenie, na które przybywają liczni krewni i przyjaciele. Kym nie jest jednak w stanie oddać palmy pierwszeństwa pannie młodej. Wkrótce tłamszone w rodzinie napięcia zaczynają doprowadzać do wrzenia. Mimo, że weekend wypełniony zostaje kryzysami i konfliktami, odwaga i szczerość dwóch sióstr łączą rodzinę w celebracji. Rachel wychodzi za mąż to intymny i inspirujący portret dysfunkcyjnej rodziny starającej poradzić się z tragediami i nowymi początkami. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Romans
Słowa kluczowe
rodzina dysfunkcyjna, przemowa, miłość, przyjaźń zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2008-09-03 (świat), 2009-04-21 (dvd)
Wytwórnia
Armian Pictures
Clinica Estetico
Marc Platt Productions
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Dancing with Shiva (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
114 minut
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Zdjęcia z dzieciństwa młodszego brata Anne Hathaway posłużyły w filmie jako zdjęcia Ethana. zobacz więcej

Wpadka

Przed domem Kym stoi wrak samochodu, gdyż dzień przed ślubem siostry miała wypadek. W jednym z ujęć widzimy, że auto jest nieuszkodzone. zobacz więcej

Komentarze do filmu 5
Michal_Dajer 6

Przyzwoity – Muszę przyznać, iż po produkcji nominowanej do Oscara spodziewałem się czegoś więcej. Owszem gra aktorska Anne Hathaway jest bez zarzutu, ale samej produkcji jakby czegoś zabrakło. Ciężko sprecyzować właściwie czego, ale według mnie fabułą mogłaby być nieco lepsza.

matt2 5

5/10 – średni – Mocna piątka. Dramat bardzo świeżo ubrany. Wg mnie to za mało na nominację, ale produkcja faktycznie inna. Bez szaleństwa, ale z ciekawością można oglądnąć do końca.

borciuchy 6

6/10. – Nie wiem dlaczego, w gatunkach jest on oznaczony jako komedia. Romans też naciągany. Ogólnie film jest zdecydowanie dramatem, choć tytuł mógłby kojarzyć się z komedią romantyczną. Film jest dołujący i nie radzę oglądać jak ktoś ma zły dzień – humoru sobie nie poprawi. Jako dramat też nie wyróżnia się jakoś szczególnie na tle innych – stąd ocena 6/10.

juskowiak

Za co te nominacje? – Dramat, ten film to prawdziwy dramat. Sam opis oraz nominacje sprawiały, że zapowiadał się interesująco.
Naprawdę nie wiem czym się kierują filmowi eksperci. W ostatnich miesiącach było sporo leszych filmów, które nie miały żadnych nominacji, a nierzadko przechodziły niezauważone.
Polecam wam film made in Canada "Away from her" – to jest prawdziwy dramat.

3/10.

caryca84 juskowiak 4

Dałam 4/10. Super nudny i nawet wątek zagubionej Kym jakiś taki niezbyt przekonujący.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
luckylukedidi
69 pkt.
2
fantasta
60 pkt.
4
Czejen71
42 pkt.
5
Bloody_Boy
40 pkt.
6
baska201
21 pkt.
7
jacks
16 pkt.
8
kaskader
15 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…